20. İstanbul Uluslararası Kukla Festivali Tiyatro – Tiyatro Gülgeç “Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap”

Bu yıl 20. si düzenlenen İstanbul Uluslararası Kukla Festivali Kapsamında Tiyatro Gülgeç’in “Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap” adlı oyunu 14 Ekim Cumartesi günü saat 15.00′ da Kadıköy Öykü Sahne’de seyirci ile buluşacak.

Pantomim sanatçısı, okuduğu bir masal kitabından çok etkilenir ve kitabın anlattığı masala çocuklarla paylaşmayı o kadar çok ister ki; bu isteğin saflığı ve güzelliğiyle kitap yaşamaya başlar. Kitabın içinden bir anda kelebekler, arılar, çiçekler, müzisyenler, anlatıcılar ve kuklalar çıkar. Masal da doğa gibi canlanıverir. Anlatıcılar masala anlatmaya, kuklacılar kitaptaki karakterlerin kuklalarını oynatmaya, müzisyenlerse kitabın müziğini çalmaya başlarlar ve bir doğa masala başlar.

Masalda Bilge Dede ile Tarçın’ın hikâyesi anlatılmaktadır. Annesi ve babasu iş seyahatine giden Tarçın yaz tatilinde çocuklar için açılmış olan bir sanat okuluna başlayacaktır; bunun için de anne ve babası onu ormanda yaşayan dedesinin yanına götürmüşlerdir. Ormanda harika kıpır kıpır şenlikli bir yaz başlamıştır; fakat Tarçın annesi ile babasından ilk defa ayrı kaldığı için üzgündür. İçine dönmüş ve hırçınlaşmıştır. Yeni okuluna arkadaşlarına ve orman yaşantısına alışmakta güçlük çekmektedir. Fakat dedesinin sevgisi, doğanın gücü ve beklenmedik yaşananlar Tarçın’ı çok değiştirecektir.

Tarih: 14 Ekim 2017

Yer: Öykü Sahne

Adres: Bahariye Cd., Sakız Gülü Sk. No:27, 34710 Kadıköy/İstanbul

Saat: 15.00

+4   45 dk   Türkçe

Biletleri biletinial.com’dan alabilirsiniz

KÜNYE

Yazan: Bihter Gülgeç Saka

Yöneten: Emre Saka

Oyuncular: Bahadır Karaca, Bihter Gülgeç Saka, Merve Bağdatlı

Pantomim: Esin Aslan

Müzik: Hakan Ali Toker

Dekor, Kostüm Tasarım: Tiyatro Gülgeç

Kukla Tasarım ve Uygulama: Hilal Polat

Afiş İllüstrasyonu: Kübra Şirinyurt

Grafik Tasarım: Murat Akkan

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments