ANAMED Araştırma Projesi Kapanış Etkinliği – “İstanbul’un Dünya Miras Alanları’nı Çoklu Perspektiften Yorumlamak: İstanbul Kara Surları Örneği”

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Newcastle Üniversitesi ortaklığında Europa Nostra Kulturel Miras Dernegi desteğiyle son iki yıldır yürütülen “İstanbul’un Dünya Miras Alanları’nı Çoklu Perspektiften Yorumlamak: İstanbul Kara Surları Örneği” başlıklı araştırma projesinin kapanış etkinliği, 19 Aralık Çarşamba saat 13.30’da ANAMED’de yapılacak. 

TÜBİTAK Katip Çelebi – AHRC Newton ortak Araştırma Fonu kapsamında tamamlanan araştırma projesinde, özellikle kentsel alanlardaki kültürel miras varlıklarına ilişkin anlatım ve yorumlama süreçlerine toplumun katılımının nasıl sağlanabileceği düşünülüyor. Son yıllarda, kültürel miras değerlerini toplumla birlikte ele almak, mirasa ilişkin anlatı ve anıları çoğullaştırmak amacıyla özellikle müzeler tarafından, çeşitli katılımcı yorumlama ve sunum çalışmaları gerçekleştirilmekte.

Kapanış etkinliğinde kültürel miras ve toplumun katılımı konusunu hem proje kapsamındaki uygulamaları hem de Türkiye’nin başka kültürel miras alanlarında yürütülmekte olan katılımcı çalışmalar başlıklarında ele alınacak.

Tarih ve saat: 19 Aralık 2018, Çarşamba, 13.30 -19:30
Yer: Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED)
Tomtom Mahallesi, İstiklal Cad. Merkez Han No:181, Beyoğlu, İstanbul

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR