Antalya Devlet Opera ve Balesi – G. Verdi “AIDA” Operası

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Verdi’nin “AIDA” operasını 3 Nisan Salı saat: 19.00’da sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.

Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran.

Üç perde olarak sahnelenen eserde “Radames” rolünü Koray Damcıoğlu, “Aida” rolünü Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Mine Kurtoğlu, “Amneris” rolünü Medine Tuganova, “Amonasro” rolünü Alaaddin Ataseven, “Ramfis” rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Tuncay Kurtoğlu, “Il Re” rolünü Şafak Güç, “Un Messaggero” rolünü Burak Pektaş ve “Sacerdotessa” rolünü Gizem Şener canlandıracak.

Eserin konusu:

Mısır Firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Ramades , Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida’ya âşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro, Teb kentine saldırınca Ramades komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Ramades’e âşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur.

Eserin 20 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments