Antalya Devlet Opera ve Balesi – “Romeo ve Juliet” Balesi

“ROMEO VE JULIET” BALESİ İLK KEZ ANTALYA’DA

İki perdelik “Romeo ve Juliet” balesi, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 28 Nisan 2018 Cumartesi günü saat: 20.00’de sanatseverlerle buluşacak.

Shakespeare‘in aynı adlı eserinden hareketle Çaykovski‘nin bestelediği ve müzik düzenlemesi Tolga Taviş‘e ait olan, libretto ve koreografisi ise Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlanan Romeo ve Juliet balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından ilk kez sahnelenecek. 28 Nisan 2018 Cumartesi akşamı saat: 20.00’de prömiyeri gerçekleştirilecek eserde orkestrayı Alexandru Samuil yönetecek.

Gerek librettonun ele alınışı, gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı, gerekse de koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip olan “Romeo ve Juliet”in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı.

Shakespeare ve Çaykovski gibi iki dahi sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği olan eserde “Juliet” rolünü Iaroslava Volkova, “Romeo” rolünü Tolga Burçak, “Mercutio” rolünü Umut Çaltekin, “Tybalt” rolünü Yiğit Erhan, “Paris” rolünü Burak Özbek, “Benvolio” rolünü Yağızhan Danış, “Lady Capulet” rolünü Selin Berkmen, “Lord Capulet” rolünü Cenk Şahinalp, “Rosaline” rolünü Öykü Ertürk, “Peder Lawrence” rolünü Cem Kaytmaz, “Dadı” rolünü Fadime Keskin, “Lady Montegue” rolünü Özlem Tekinay, “Lord Montegue” rolünü Devrim Saraçoğlu, “Vali” rolünü Murat Özdemir, “2 Kız” rolünü ise Bengü Altunkaş ve Seda Manaz canlandıracak.

3 Mayıs Perşembe saat: 20.00 ve 5 Mayıs Cumartesi saat: 15.00’te tekrar sahnelenecek olan eserin 20 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments