Art Point Galeri ve Müzayede Resim Sergisi – Pavlos Samios ‘Hatıralar’

Pavlos Samios Türkiye’deki ilk sergisini açıyor.

Yunan Sanatçı Pavlos Samios‘un Hatıralar (Memories) adını taşıyan kişisel resim sergisi Art Point Galeri ve Müzayede‘de sanatseverlerle buluşuyor.

Yunanistan’ın önde gelen ressamlarından Pavlos Samios’un Türkiye’deki ilk sergisi 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Nişantaşı Art Point Galeri ve Müzayede‘de açılıyor. Sergi, 21 Mayıs 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Ayakkabıcı olan babasının atölyesinde vakit geçirirken resmi keşfeden Samios, sanat eğitimini Atina Güzel Sanatlar Okulu’nda tamamladı ve halen aynı okulda profesör olarak görev yapıyor. Sanat hayatının bir bölümünü Fransa’da geçiren Samios, ardından Yunanistan’a dönerek çalışmalarına devam etti.

76. kişisel sergisi

Resimlerinde yoğun semboller kullanarak metafiziksel bir vizyon sunan Samios, dönemin karakterine uygun olarak fresk ve tempera kullanarak da eserler üretiyor. Samios’un çok sayıda eseri, özel koleksiyonların yanısıra, Makedonya Çağdaş Sanat Müzesi, Yunanistan Ulusal Galerisi ve Andros Çağdaş Sanat Müzesi gibi kurumlarda bulunuyor. Şimdiye kadar 75 kişisel sergi açan, 16 da grup sergisine katılan Samios daha önce Beyrut, Paris, New Yok ve Boston’da sanatseverlerle buluşmuştu.

Ziyaret saatleri : Pazar hariç her gün, saat 10.00 – 19.00 arası

Art Point Galeri
Ahmet Fetgari Sok. Tamar Apt. No:12/3, Teşvikiye
Şişli-İstanbul

Giriş ücretsizdir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments