BERLINARTPROJECTS Heykel ve Resim Sergisi – Ulrich Riedel, Emre Meydan ‘Tilted Space’

BERLINARTPROJECTS Nisan ayında, normalde çok farklı pratikleri olmasına rağmen mekana ve perspektifin sınırlarına ilgi duyan iki sanatçı arasındaki karşılaşmaya ev sahipliği yapıyor. 21 Nisan – 20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Alman sanatçı Ulrich Riedel ve yükselişteki Türk sanatçı Emre Meydan’ın Tilted Space isimli duo sergisi BERLINARTPROJECTS’te..

Heykel, bu sergide resimle buluşuyor; Riedel’in geometrik eserleriyle, Emre Meydan’ın zarif iç mekan resimleri diyalog kuruyor. Her iki sanatçının, mekanın temsil edilmesini sorgulama ve perspektifi zekice yanılsamalar ve çarpıtmalarla ele alma konusunda Riedel’in büyük ölçekte, Meydan’ın daha samimi olmak üzere kendine özgü bir dili var. Ancak bu iki yaklaşım, bir diğerini gölgede bırakmadan birbirlerini keşfediyor ve birbirleriyle etkileşime giriyor. Serginin merkezinde, Riedel ve Meydan’ın derinlik, mekansal ilişkiler ve üç boyutluluk konusundaki etkileşiminin ürünü olan bir çalışma yer alıyor.

Sergi alanına girer girmez, Riedel’in etkileyici ahşap çalışmaları göze çarpıyor. Daha fazla hacim etkisi yaratan geometrik yapıları ve dalgalı yüzeyleriyle, bu çalışmalar doku ve biçim algısı üzerine ustaca bir deneme. İncelikle hesaplanan ve konstrüksüyon prensiplerine dayanan iç içe geçmiş doğaları, bu büyük ölçekli ancak kontrollü heykellerin karmaşıklığını ortaya koyuyor. İki ve üç boyutluluk arasında gidip gelen Riedel’in minimalist çalışmaları, izleyici farklı bir açıya hareket ettiğinde değişerek bilinçli olarak mekansal farkındalık ile oynuyor.

Tilted Space
Açılış, 21 Nisan Cuma, 2017, 6 pm. (Sanatçıların katılımıyla)
Sanatçı Sergi Turu: 29 Nisan Cumartesi, 2-4 pm. (Gallery weekend)

BERLINARTPROJECTS
Potsdamer Strasse 61 | 10785 Berlin
T: +49 30 240 87 606

c.yeltan@berlinartprojects.com
www.berlinartprojects.com

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR