F Sanat Galeri Resim ve Heykel Sergisi – Maide Bulak “Herakles”

MAİDE BULAK “HERAKLES” SERGİSİYLE F SANAT GALERİ’DE…

Soyut Ekspresyonist akımın önde gelen genç kuşak temsilcilerinden Maide Bulak, “Herakles” isimli sergisiyle 7 – 31 Mart 2018 tarihleri arasında Nişantaşı F Sanat Galeri‘de sanatseverlerle buluşuyor.

Maide Bulak sergisinde, mitolojinin en popüler kahramanlarından biri olan Herakles ya da Herkül’ün 12 görevi -ya da dayatılan emirler- üzerinden, M.Ö. 2000’li yıllardan günümüze güç, iktidar, kahramanlık, öfke, şiddet kavramlarının toplumsal, kültürel ve siyasi psikoloji açısından çok da değişiklik göstermediğini bir kez daha resim ve heykeller aracılığıyla plastize ediyor.

Maide Bulak, kendi geliştirdiği teknikle çalışmalarını fotoğraf kağıdı üzerine gerçekleştiriyor. Resmin genelinde elde ettiği monokrom bir dilin üstünden ilerliyor. Fotoğraf kağıdının üzerinde yarattığı tonajlarla, kompozisyonlarında bir bütünsellik elde ediyor. Siyahın ve grinin onlarca tonunu elde ettiği zemin üzerine, figür ya da nesnelerin organik bir şekilde yer almalarını sağlayıp, renklerle ilişkiye geçirip, organik dokular elde ediyor.

Maide Bulak‘ın 7-31 Mart 2018 tarihleri arasında Nişantaşı F Sanat Galeri‘de yer alan “HERAKLES” sergisinde, 13 adet resim çalışmasının yanı sıra bu seri için özel olarak tasarladığı “Altın Boynuz”, “Altın Kayık” ve “Hesperidler’in Altın Elması” isimli üç adet heykel çalışması da görülebilir.

Açılış: 7 Mart 2018, Çarşamba, Saat: 16.00-20.00

F Sanat Galeri
Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, Polat Apt.
No:38/2 Nişantaşı- İstanbul

Giriş ücretsizdir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments