F Sanat Galerisi Resim Sergisi – Sıla Güven “Initium/Başlangıç”

F Sanat Galerisi 10 Nisan – 1 Mayıs 2019 tarihleri arasında ressam Sıla Güven’in “Initium/Başlangıç” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

İnsanın dünya üzerindeki ve evrendeki macerasından bir kesit sunan “Initium : Origines et Indicia / Başlangıç : Kökler ve Işaretler” sergisinde sanatçı, insanoğlunun yolculuğunu arkeolojik buluntuları ve bilimsel keşifleri referans alarak yorumluyor.

Sıla Güven, bu sergideki eserlerinde, son buluşları primitive resimlerle birleştirerek izleyiciye sunuyor. Bunu yaparken de NASA’nın gözlemleriyle Lascaux Mağarası’ndaki primitive resimleri bütün biçiminde kavrıyor. İlk insan izlerinden paralel evrenlere ve galaksilere kadar uzanan insanın ve gök cisimlerinin evriminin izlerini, hikâyelerini yakalamaya çalışan sanatçı, yapıtlarında, mağaradaki hayvan, insan ve soyut figürlerden yola çıkarak uzayın kendine özgü estetiği ile ortaya koyduğu veriler arasında bir yolculuğa çıkıyor.

Açılış: 10 Nisan Çarşamba Saat: 16.30

F Sanat Galerisi
Valikonağı Cad. Akkavak Sk. Polat Apt. No:38/2
Nişantaşı-İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Sıla Güven Kimdir?

1982 yılı, Ankara doğumlu olan ressam Sıla Güven. 2003, Paris MJM Sanat Akademisi’nde Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. 2012, Wolverhampton Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar Lisansını bitirdi. 2015, University of the Arts London Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. 2008-2016, yılları arasında İstasyon Sanat Akademisi’ nde resim dersleri verdi. New York’ta School of Visual Arts (SVA), Camac’ta Camac Art Center, Roma’da Lumen Studio Art, Atina’ da Zervas Art Rezidansı programlarına ve 2015 yılında Floransa’da Sanat Bienali’ne çağrıldı. 2010-2018, İngiltere, Fransa, İtalya ve Yunanistan’da birçok grup sergilerine katıldı. Halen solo sergiler açmakta ve çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR