Galeri Bohem Resim Sergisi – Şehnaz AYKAÇ ‘Renklerde Yolculuk’

Ressam Şehnaz AYKAÇ’ın 30. kişisel sergisi “RENKLERDE YOLCULUK”, 3-13 Mart 2018 tarihleri arasında Galeri BOHEM’de sanatseverler ile buluşuyor.

Dönemsel olarak farklı akımlardan etkilenen sanatçı Şehnaz Aykaç, son yıllarda hem geometrik bir yapı, hem de yarı kübist bir işçilik ve renk skalasındaki zengin açılım noktalarında konuyu olabildiğince ileriye taşımış ve bunun üzerinde yoğunlaşmıştır. Aykaç, mavinin verdiği huzur ve kırmızının tutkusu ile tuvallerine adeta aşkı yansıtmaktadır. Renklerde yolculuğa çıkan sanatçının eserlerinde, kadın-erkek ilişkilerine gönderme yaptığı görülmektedir.

Açılış: 3 Mart Cumartesi Saat: 18:00-20:00

Galeri Bohem
Şahkulu Mah. İlk Belediye Cad. Vural Arıkan Apt. No:5/2
Tünel –Beyoğlu İstanbul

Şehnaz Aykaç Kimdir?

İstanbul doğumlu olan sanatçı,1990 yılında ressam Nihal Atamer ile özgün resim ve yağlıboya çalışmalarına başladı. Aynı dönemde kendi açtığı atölyede Prof.Basri Erdem ile resim çalışmalarına devam etti. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Prof.Dr Tayfun Erdoğmuş ile desen ve yağlıboya çalışmaya başladı. Atilla Tos, Selahattin Yıldırım ve Mustafa Horasan ile özgün resim çalışmalarını pekiştirdi.

Sanatçı, sanatsal çalışmalarında birçok değişik teknikle resim yapmayı hayat biçimi olarak benimsedi.
Sanat anlayışı, insan sevgisi ile her zaman doğru orantılı oldu. Resim sanatının içsel döngüsünde mavi ve kırmızının büyüsünde yol aldı. Kübist çalışmalarına başladı.
Galeri BOHEM’ de 3-13 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek “RENKLERDE YOLCULUK” adlı sergisi, Aykaç’ın yurt içinde 30. kişisel sergisi olacak.
Sanatçı, Fransa, Yunanistan, Moskova, Bakü, Bulgaristan, Berlin başta olmak üzere Yurt dışında birçok karma sergilerde ve fuarlarda yer almıştır.
Bugüne kadar Down Sendromlular ve sokak çocuklarına destek olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesine eserleri ve katılımı ile destek vermiştir.
Sanatçının eserleri, yerel ve uluslararası kataloglarda, müzelerde ve koleksiyonlarda yer almaktadır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments