Galeri İdil Resim Sergisi – Gafur Uzuner “Kırmızının Kıyısında”

Tiyatro-dizi oyuncusu, belgesel yapımcısı-sunucu ve ressam Gafur Uzuner, Galeri İdil’de açılacak olan “Kırmızının Kıyısında” başlıklı 25. kişisel sergisindeki resimlerinde hakim kırmızı tonlarla enerji, cesaret, kararlılık ve şehir hayatındaki hareketliliği vurguluyor.

Gafur Uzuner, konu olarak sakin doğa ve şehirleri seçerken, kendine has yorumuyla ve tekniğiyle, dingin renklerle  masalsı  doğa resimleri yapıyor. Eserleri geniş satıhda alabildiğine derinlikleri olan biraz da fitürüst çağrışım yapan suluboya deneyimlerinin de izlerini taşıyor.

Sergi, 18 Nisan-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Açılış : 18 Nisan Saat: 18.30 – 20.00

Galeri İdil
Valikonağı Cad. No:45/47
Nişantaşı-İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Gafur Uzuner Kimdir?

Sanatçı, Ankara’da doğdu. Resme ortaokul öğrencisiyken Eşref Üren, O.Zeki Oral’dan dersler  alarak başladı. Gazi Eğitim Enstitüsü’nde Prof. Mürşide İçmeli, Vedat Can, Prof.Hasan Pekmezci ve Nihat Kahramanın öğrencisi olup, resim bölümünden 1980 yılında mezun oldu. Sergi serüvenine 1981 yılında Vakko Sanat Galerisi’ndeki karma sergiyle başladı. Aynı yıl İstanbul’a yerleşti. Sanatçının  Kültür ve Turizm Bakanlığında, Dışişleri Bakanlığında, banka koleksiyonlarında, yurt içinde, yurtdışında çok sayıda kurum ve özel koleksiyonlarda  resimleri var. Tiyatro eğitimi’de alan Uzuner; televizyona 10 yıldır  ‘Gezelim Tozalım’ programını yapıyor. Resim ve oyunculuk çalışmalarını halen İstanbul’da devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments