Galeri Nev ‘Yerleştirme’ – Mike Berg “İkna”

Mike Berg’in yedinci kişisel sergisi, Galeri Nev İstanbul’da 30 Mart’ta açılıyor. Sanatçı bu sergisinde mekana özgü yaptığı yerleştirme ile galeri mekanının atmosferini dönüştürüyor.

Son yıllarda mekan içinde yaratma ve inşa etme konularına odaklanan sanatçının oluşturduğu mimari yerleştirmesinde, işlerinde yaygın olan minimal ve geometrik estetiğin izleri görülüyor. Kendisini bir inşa etme tutkunu ve otodidakt bir mühendis olarak tanımlayan Berg, yarattığı bu mekanda önceden ürettiği bronz heykelleri farklı bir kurguda sergiliyor. Sanatçının 2009 ve 2012 tarihli diptik ve triptik olarak ürettiği bronz levha heykelleri, kimi zaman bu mekanın içinde birer pencere veya kapı gibi konumlanarak inşa edilen mekanı tanıdık bir hale getiriyor.

Sergi 30 Mart – 28 Nisan 2018 tarihleri arasında gezilebilir.

Galeri Nev
Mumhane Cad. No:52 Kat:2
Karaköy/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Mike Berg Kimdir?

1971 yılında University of Washington’dan mezun olan Mike Berg, hemen ardından Forth Wright College’da eğitimine devam eder. 1972 yılında güzel sanatlar diplomasını alır ve aynı yıl Skowhegan School of Painting and Sculpture yaz programına katılır. Buradan kazandığı burs ile New York Studio School’a gitmeye hak kazanan Berg New York’ta yaşamaya başlar. New York’ta yaşadığı yıllar boyunca birçok kişisel sergi açan Berg’in eserleri 56-Bleecker Gallery’de de sergilenmiştir. Rene Ricard ve Warhol Factory çevresinin durağı olan bu galeri, Berg’in işlerinin önemli bir kitle tarafından keşfedilmesine aracı olur. Mike Berg kariyeri boyunca New York, Los Angeles, New Orleans, Seattle, Roma, Mardin, Ankara ve İstanbul olmak üzere farklı galeri ve müzelerde kişisel sergiler açtı. Berg çalışmalarına İstanbul ve Amerika’da devam etmektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments