SANATORIUM Karma Resim Sergisi – “Painted Images”

PAINTED IMAGES 
SANATORIUM ile
Galerie Michael Schultz Berlin I Seoul I Beijing işbirliğinde,
15 Mart  – 14 Nisan 2018

“Painted Images” sergisi, SANATORIUM ve Galerie Michael Schultz Berlin I Seoul I Beijing işbirliğiyle Galerie Michael Schultz’un dört sanatçısından çağdaş resim sanatının örneklerini sunuyor:


SEO
 1977’de Kore’de dünyaya geldi. Gwangju’da (Kore) Cho-sun Üniversitesi’nde ve ardından Berlin Universität der Künste’de, Georg Baselitz’in usta öğrencisi olarak eğitim gördü. Çok sayıda ödüle sahip olan sanatçı aynı zamanda 2010’da Caochangdi Art Association tarafından verilen Beijing Art Award‘a da layık görülmüştür. Bugüne kadar eserleri dünyanın birçok yerinde ve önemli bianellerde sergilenmiştir.

Andy Denzler, 1965 yılında İsviçre’de dünyaya gelmiştir. Zürich Kunstgewerbeschule’da eğitim almış, Los Angeles’a giderek University of California’da öğrenimini sürdürmüştür. Master of Fine Arts ünvanını ise Londra’da Chelsea College of Art and Design’da almıştır. İki ayrı bienale katılan sanatçı, 2014’de Budapeşte’de Art Factory tarafından International Artist Residency ödülüne layık görülmüştür.

Jean Y. Klein, 1960’da Kanada’da doğmuştur. 16 yaşında Paris’teki Académie St. Roch’ta eğitim görmeye başlamıştır. Ardından École nationale supérieure des Beaux-Arts’a devam etti. 1982’den itibaren sanat eğitimini Berlin Hochschule der Künste’de sürdürdü. Eserleri uluslararası sergilerde ve 3 ayrı bienalde sergilenmiştir. Günümüzde Berlin’de ve Yunanistan’ın Peloponez Yarımadası’nda yaşamaktadır.

Jochen Proehl 1958’de Lübeck’te doğdu. Çocukluğunu ve gençliğini İstanbul’da geçirdi. Berlin’de Hochschule der Künste’de eğitim gördü ve Klaus Fußmann’ın usta öğrencisi oldu. Schleswig-Holstein eyaleti ve Stiftung Kulturfonds tarafından Artist-Residency’e layık görüldü. Kiel Muthesius Hochschule’da konuk profesör olarak ders verdi. 2013 yılından beri İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders veren Proehl, 2017’den itibaren üniversitesnin kültür ve sanat direktörü görevindedir.

SANATORIUM
Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Laroz Han No:67
Karaköy – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments