“Güç Sensin” Belgeseli ön gösterimi yapıldı!

Gençler! Güç Sensin.
“Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez” Andre Gide

19 Mayıs’ın 100. yılına ithafen ETİ’nin katkılarıyla hazırlanan bir Tuluhan Tekelioğlu belgeseli tamamlandı. Tuluhan Tekelioğlu’nun, hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışarak büyük başarılara imza atan 8 gencin hikâyesini konu alarak hazırladığı “Güç Sensin” belgeseli ön gösterimi dün akşam gerçekleştirildi.

Birbirinden başarılı genç yeteneklerin hikâyesini konu alan belgesel, ülkemizin farklı bölgelerinden, farklı alanlarda büyük başarı göstermiş sekiz genç insanın hikâyesini anlatıyor. Bu başarı hikâyeleri çalışarak, emek vererek büyük zorlukları aşan gençlerin yaşamlarından kesitler sunuyor.

Belgeselde Ankara Beypazarı’ndan koşuda dünya şampiyonluğu kazanmış Mizgin Ay, İzmir’den kanserde erken teşhis projesi dünya derecesi alan Leyla Almasoud ve Berna Akdeniz, Konya’dan Boğaziçi Üniversitesinde okuyan başarılı Ekonomi öğrencisi Fulya Akkaya, Eskişehir’den Paralimpik Oyunları’nda Avrupa şampiyonu Sümeyye Boyacı, Mardin’den robot projesi ile dünyada başarı elde eden Şeyhmus Aca, Bolu’dan trambolinde dünya şampiyonluğu olan jimnastikçi Doğukan Büyükarslan, İzmir’den büyük yetenek piyanist Kaan Turan‘ın başarı dolu hayat hikâyesi anlatılıyor ve gençlere ‘güç sensin’ mesajı veriliyor.

Belgeselin ön gösterimine, belgeselin kahramanı gençler ve aileleri, eğitim programları ile tanınan Abbas Güçlü, Sanatçılar Umut Oğuz ve Yosi Mizrahi, gazeteci Nazım Alpman katılanlar arasındaydı.

Bununla ilgili ne düşünüyorsun?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR