24. İZMİR KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A. Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 24. İzmir Kitap Fuarı, 6-14 Nisan 2019 tarihleri arasında her zamanki yerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) düzenlenecek.

Bu yıl 457 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla hazırlanan İzmir Kitap Fuarı, söyleşi, panel ve çocuk etkinliklerinden oluşan 114 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Aralarında Gülten Dayıoğlu, Zeynep Oral, Yılmaz Özdil, Füruzan, İlber Ortaylı, Güray Öz, Altan Öymen, Emre Kongar, İbrahim Kaboğlu, Ayşe Kulin, Enver Aysever, Ahmet Ümit, Banu Avar, Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli, İnci Aral, Sinan Meydan,  Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Ercan Kesal, Mahfi Eğilmez, Mavisel Yener, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Murat Gülsoy, Zeynep Altıok Akatlı, İlker Başbuğ, Mine Söğüt, Feyza Hepçilingirler, Onur Öymen, Saygı Öztürk, Canan Tan, Gülseren Budayıcıoğlu, Erhan Çelik, Doğan Cüceloğlu, Canan Karatay, Aytül Akal, İlkay Marangoz, Tuna Kiremitçi, Yekta Kopan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Işık Öğütçü, Metin Hara, Nazlı Eray, Kahraman Tazeoğlu, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Selçuk Erdem, Kemal Hamamcıoğlu, Deniz Bayramoğlu, Akın Birdal, Ümit Aktaş, Nihat Sırdar, Ahmet Şimşirgil, Levent Üzümcü, Murat Menteş,  Aret Vartanyan, Varol Yaşaroğlu ve Sinan Canan’ın da bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.

24. İzmir Kitap Fuarı Onur Konuğu: Hidayet Karakuş

Şair Hidayet Karakuş, 24. İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğudur. 1946 yılında Isparta’da dünyaya gelen şair, 1966’da Selçuk Eğitim Enstitüsü’nü tamamladı. 1966 ve 1990 yılları arasında farklı şehirlerde öğretmenlik yapan Karakuş, TRT İzmir Bölge Radyosu için “Egeyi Yazanlar” adlı programı hazırlayıp sunmuş ve aynı zamanda pek çok radyo oyununu da kaleme almıştır.

24. İzmir Kitap Fuarı onur konuğu Hidayet Karakuş için TÜYAP tarafından “Türkçem Adresimdir” isimli armağan kitap hazırlandı.

Fuar süresince Hidayet Karakuş’un da katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 6 Nisan Cumartesi günü Hidayet Karakuş’un okumasıyla “Kendi Sesinden Şiirler” isimli şiir dinletisi, 8 Nisan Pazartesi günü Hidayet Karakuş’un konuşmacı olarak yer aldığı “Atasözlerimiz Bizi Söylüyor” söyleşisi, 10 Nisan Çarşamba günü Mavisel Yener, Nevzat Süer Sezgin ve Hüseyin Yurttaş’ın katılacakları “Çocuk Yazınında Hidayet Karakuş” söyleşisi, 14 Nisan Pazar günü Yüksel Pazarkaya, Efdal Sevinçli, Bahri Karaduman, Oğuz Tümbaş ve Hülya Deniz Ünal’ın katılacakları “Karakuş’un Şiir Evreni” paneli ve son olarak yine 14 Nisan Pazar günü Yüksel Pazarkaya, İnci Aral, Öner Yağcı ve Gönül Çatalcalı’nın katılacakları “Hidayet Karakuş’un Romanları” isimli panel gerçekleştirilecektir.

Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri

İzmir Kitap Fuarı, çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmalarından oluşan etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Söyleşilerde ve imza etkinliklerinde Gülten Dayıoğlu, Behiç Ak, Aytül Akal, Koray Avcı Çakman, Toprak Işık, Çiğdem Gündeş, Hacer Kılcıoğlu, Çiğdem Sezer, Birsen Ekim Özen ve daha pek çok değerli çocuk ve gençlik kitapları yazarı okurlarıyla buluşacak.

Fuar Ziyaret Saatleri

Girişin ücretsiz olduğu İzmir Kitap Fuarı 6-13 Nisan tarihleri arasında 11.00-20.00, kapanış günü olan 14 Nisan tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

24. İzmir Kitap Fuarı Etkinlik Programı

6 Nisan 2019 Cumartesi Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

13.30-14.30

Söyleşi: “Nasıl Bir Yerel Yönetim? Nasıl Bir İzmir?” Konuşmacılar: Tunç Soyer, Metin Erten

Düzenleyen: Volga Sahaf

14.45-15.45

Ödül Töreni: “Süreyya Berfe Ödül Töreni” Yöneten: Zeynep Oral

Konuşmacılar: İsmail Mert Başat, Haydar Ergülen, Asuman Susam Düzenleyen: PEN Türkiye

16.00-16.45

Söyleşi: “Nazım Hikmet ve Kadınlar” Konuşmacı: Zeynep Oral

Düzenleyen: TÜYAP

17.00-17.45

Söyleşi: “Politik Roman, Romanda Politika” Konuşmacı: Güray Öz

Düzenleyen: TÜYAP

18.00-19.00

Söyleşi: “Toplumun Yabancılaştırılmasında Tarihin İstismarı” Konuşmacı: Erdoğan Aydın

Düzenleyen: Literatür Yayınları

Konferans Salonu II (Dış Alan)

13.00-14.00

Söyleşi: “Yeme İçme Kültürümüzde Tekel’in Yeri” Yöneten: Faruk Şüyün

Konuşmacılar: Kerim Yanık, Gültekin Emre Düzenleyen: Oğlak Yayıncılık

14.15-15.15

Şiir Dinleti: “Kendi Sesinden Şiirler” Konuşmacı: Hidayet Karakuş

Müzik: Erhan Doğan

Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

15.30-16.15

Söyleşi: “Gazetecilik ve Siyaset / Gazetecilik Öldü mü?” Konuşmacı: Tuğrul Eryılmaz

Düzenleyen: İletişim Yayınları

16.30-17.15

Söyleşi: “Mutluluk Kürleri” Konuşmacı: Ümit Aktaş Düzenleyen: Hayy Kitap

17.30-18.15

Söyleşi: “Gönül Gözü”

Konuşmacı: Bülent Gardiyanoğlu Düzenleyen: Destek Yayınları

18.30-19.30

Söyleşi: “Evren ve Canlılar”

Konuşmacılar: Mehmet Emin Özel, Ahmet Talât Saygaç Düzenleyen: TÜBİTAK Yayınları

7   Nisan   2019    Pazar Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

12.00-12.45

Söyleşi: “Kader Motifi”

Konuşmacı: Gülseren Budayıcıoğlu Düzenleyen: Doğan Kitap

13.00-14.00

Söyleşi: “İzmir’in Dost Mutfakları” Yöneten: Faruk Şüyün

Konuşmacılar: Nejat Yentürk, Siren Tahtakıran Düzenleyen: Oğlak Yayıncılık

14.15-15.15

Söyleşi: “Gün O Gündür” Konuşmacı: Banu Avar

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30

Söyleşi: “Rastgele” Yöneten: Sırma Köksal

Konuşmacılar: Deniz Kavukçuoğlu, Selçuk Erez Düzenleyen: Oğlak Yayıncılık

16.45-17.45

Söyleşi: “7’den 70’e Herkes için Şifâhen Masallar” Konuşmacı: Beyza Akyüz

Düzenleyen: TUDEM

18.00-19.00

OKUYAY Konuşmaları I

Söyleşi: “Resimli Çocuk Kitaplarının Okuma Kültürüne Etkisi”

Konuşmacılar: Yıldıray Karakiya, Sevinç Yağan, Ayşe Babacan Özer Düzenleyen: OKUYAY Platformu – Türkiye Yayıncılar Birliği

19.15-20.00

Söyleşi: “100. Yılda Atatürk Devrimleri ve Dil” Yöneten: Gürsel Gezen

Konuşmacılar: Hidayet Karakuş, Sevgi Özel, Ertuğrul Özüaydın, Düzenleyen: Dil Derneği

Konferans Salonu II (Dış Alan)

12.00-13.00

Söyleşi: “Üzgün İnsandan Özgür İnsana”

Konuşmacılar: Deniz Bayramoğlu, Uğur Batı Düzenleyen: Destek Yayınları

13.15-14.00

Söyleşi: “Murat Gülsoy’la Son Romanı ve ‘Ateş Bizi Tüketiyor’ Üzerine” Konuşmacılar: Murat Gülsoy, Zeynep Uysal

Düzenleyen: Can Yayınları

14.15-15.00

Söyleşi: “Atatürk Etkisi”

Konuşmacı: Sinan Meydan Düzenleyen: İnkılap Yayınları

15.15-16.00

Söyleşi: “Sokağın Dili”

Konuşmacılar: Latife Tekin, Onur Orhan Düzenleyen: Can Yayınları

16.15-17.00

Söyleşi: “Bir Gün Mutlaka”

Konuşmacı: Ataol Behramoğlu Düzenleyen: Tekin Yayınevi

17.15-18.15

Söyleşi: “Kitle Psikolojisi”

Konuşmacı: Hulki Cevizoğlu Düzenleyen: Doğu Kitabevi

18.30-19.15

Söyleşi: “İsmail Gaspıralı’nın Kızı Şefika Gaspıralı ” Konuşmacı: Serra Menekay

Düzenleyen: Galeati Yayınları

8 Nisan 2019 Pazartesi Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

13.15-14.15

Söyleşi: “Kurtuluş Savaşı’nın 100.Yılı’nın Anlamı”

Konuşmacılar: Yaşar Aksoy, Abdurrahim Sercan, Enis Musluoğlu, Zihni Çetiner Düzenleyen: Dağarcık Türkiye

14.30-15.30

Söyleşi: “Atasözlerimiz Bizi Söylüyor” Konuşmacı: Hidayet Karakuş

Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

15.45-16.45

Söyleşi: “Dilden Dile Edebiyat Yolculukları” Sunum: Nancy Tryposkoufi, Eleftheria Binikou Yöneten: Yunus Bekir Yurdakul

Düzenleyen: Top Yayıncılık – Uluslararası Rodos Yazarlar ve Çevirmenler Merkezi

18.15-19.15

Söyleşi: “Şiir ve Edebiyat…“

Konuşmacılar: Berivan Kaya, Muazzez Uslu, Avcı Ayşen Deniz Düzenleyen: Öteki Yayınevi

Konferans Salonu II (Dış Alan)

12.00-12.45

Söyleşi: “Bin Yazar, Bir Masal” Yöneten: Yunus Bekir Yurdakul

Konuşmacılar: Eşref Karadağ, Nursel Çetin Düzenleyen: Top Yayıncılık – Bilimsev Koleji

13.00-13.45

Söyleşi: “Hızlı Okuma Teknikleri” Konuşmacı: Murat Tunalı

Düzenleyen: Yediveren Yayınları

14.30-15.15

Söyleşi: “Kuşak Çatışmasına Alternatif Çözümler” Konuşmacı: Feridun Balcı

Düzenleyen: Altaylı Kitap

15.30-16.30

Söyleşi: “Edebiyatımızda Mektuplaşma” Yöneten: M. Mahzun Doğan

Konuşmacılar: Ahmet Özer, Mehmet Yaşar Bilen, Mesut Özcan, Hasibe Ayten Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

16.45-18.00

Söyleşi: “Yansıma Dergisi ve İzmirli Ozanlar, Yazarlar” Yöneten: Tekin Sönmez

Konuşmacılar: Halit Özboyacı, Sina Akyol, Hüseyin Peker, Ali Özpalanlar, Tuncer Gönen, Timuçin Özyürekli, Aydın Yalkuti, Hüseyin Yurttaş

Düzenleyen: NİS Media

18.15-19.00

Şiir Dinleti: “Şiirden Dergisi Şiir Dinletisi”

Katılımcılar: Onur Akyıl, Yusuf Alper, Metin Cengiz, Muzaffer Kale, Fergun Özelli, Neslihan Yalman, Müesser Yeniay

Düzenleyen: Şiirden Yayıncılık

9 Nisan 2019 Salı

Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

15.30-16.30

Söyleşi – Ödül Töreni: “Ayla Çınaroğlu’nun Edebiyatla Yolculuğu – Muzaffer İzgü Çocuk ve Gençlik Edebiyatına Emek Verenler Ödülü”

Yöneten: Yunus Bekir Yurdakul

Konuşmacılar: Aytül Akal, Mavisel Yener Düzenleyen: EÇEV-Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

16.45-17.45

Söyleşi: “Kadın Yazarlar Derneği 10 Yaşında”

Konuşmacılar: Sevim Korkmaz Dinç, Nevzat Süer Sezgin, Derya Şaşman Kaylı, Hülya Soyşekerci, Sevgi Çifter, Kamile Yılmaz, Gülsüm Öz, Gülseren Engin, Lider Erşan, Emine Şimşek Emiral

Düzenleyen: Kadın Yazarlar Derneği

18.00-19.00

Şiir Dinleti: “100. Yaşında Ceyhun Atuf Kansu’dan 7 Şiir” Yöneten: Tataryen Lokman

Katılımcılar: Hidayet Karakuş, Yunus Koray, Yusuf Alper, Neslihan Yalman, Aslıhan Tüylüoğlu, Harun Atak, Kader Durmuş

Müzik: Devrim Aksoy

Düzenleyen: İzmir Edebiyat Platformu

Konferans Salonu II (Dış Alan)

12.00-12.45

Panel: “3 Nesil Edebiyat” Yöneten: Azad Zal

Konuşmacılar: Aysun Çakır, Ali Harun Sevim, Mukaddes Erdoğdu Çelik Düzenleyen: J&J Yayınları

13.00-13.45

Söyleşi: “Savaş Bir Cinayettir Vatan Savunması Olmasa” Konuşmacı: Ahmet Gürel

Düzenleyen: Öğretmen Dünyası Dergisi

14.00-15.00

Söyleşi: “Türkiye’de Popülizmi Anlamak”

Konuşmacılar: Nuray Sancar, Melek Göregenli Düzenleyen: Kor Kitap

15.15-16.15

Söyleşi: “Özgür Eğitim Yayınları’nın 55. Yılı ve Edebiyattaki Yeri” Konuşmacılar: Mevlüt Kaplan, Savaş Ünlü, Mehmet Yardımcı Düzenleyen: Özgür Eğitim Yayınları

16.30-17.30

Söyleşi: “Geleceğin Edebiyatı: Distopyalar ve Apokoliptikler” Konuşmacı: Aydın Şimşek

Düzenleyen: Kanguru Yayınları

17.45-18.45

Şiir Dinleti

Söyleşi: “Kültürlerarası Edebiyat” Yöneten: Muhsine Arda

Katılımcılar: Metin Turan, Gökhan Cengizhan, Mesut Şenol Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

10 Nisan 2019 Çarşamba Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

 12.00-12.45

Panel: “Edebiyat, Hakikat ve Dijital Teknoloji” Yöneten: Aydan Ay

Konuşmacılar: Sedat Ömeroğlu, Mecit Ünal, Seyyit Nezir Düzenleyen: Broy Yayınevi – Üvercinka Dergisi

13.45-14.45

Söyleşi: “Çocuk Yazınında Hidayet Karakuş”

Konuşmacılar: Mavisel Yener, Nevzat Süer Sezgin, Hüseyin Yurttaş Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

15.00-16.00

Söyleşi – Ödül Töreni: “Muzaffer İzgü Anısına / II. Muzaffer İzgü Gülmece Öykü Ödül Töreni (Birinci: Afşar Çelik)”

Yöneten: Yunus Bekir Yurdakul

Konuşmacılar: Mavisel Yener, Şahin İzgü, Biray Üstüner, Hidayet Karakuş Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

16.15-17.15

Söyleşi: “Ekonomi 2019” Konuşmacı: Mahfi Eğilmez

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

17.30-18.30

Söyleşi: “Seyahat ve Edebiyat” Konuşmacı: Esra Alkan

Düzenleyen: Varlık Yayınları

18.45-19.30

Söyleşi: “Kürt Sözlü Edebiyatında Masal (Balığın Gülüşü)” Konuşmacılar: Ronî War, Ganî Türk

Düzenleyen: Ava Yayınları

Konferans Salonu II (Dış Alan)

 11.00-11.45

Söyleşi: “Kayıp Madalyayı Oryantringle Buluyoruz” Konuşmacı: Ferrin İlbay Yalnız

Düzenleyen: Elma Yayınevi

12.00-12.45

Söyleşi: “Medyanın Çocuk Eğitiminde Olumsuz Etkileri” Konuşmacı: Murat Ali Bilkay

Düzenleyen: Altaylı Kitap

13.00-14.00

Söyleşi: “Bir Kamyon Kaç Öykü Taşır? – Kamyon Kafe” Konuşmacı: Çiğdem Sezer

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.15-15.15

Söyleşi: “Alevilik İnancının Temelleri” Konuşmacı: Haydar Kaya

Düzenleyen: Kalender Yayınevi

15.30-16.30

Söyleşi: “Dil ve Edebiyatta Çocuk Kitaplarının İşlevi”

Konuşmacılar: Asım Öztürk, Osman Akbaşak, Hüseyin Tuncer Düzenleyen: Özgür Eğitim Yayınları

16.45-17.45

Söyleşi: “Alevilikte Devriye Tasarımı ve Zamanda Yolculuk” Konuşmacı: Esat Korkmaz

Düzenleyen: Berfin Bahar

18.00-19.00

Söyleşi: “Akademi: Sözün ve Eylemin Özgürlüğü” Konuşmacılar: Onur Hamzaoğlu

Düzenleyen: Dipnot Yayınları

11 Nisan 2019 Perşembe Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

11.00-11.45

Söyleşi: “Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi” Katılımcı: Özge Özdemir

Düzenleyen: Redhouse Kidz

13.00-13.45

Söyleşi: “Sınıfın Ozanıyım Mimli, Hababam Sınıfı’nın Yazarıyım Ünlü…” Konuşmacı: Aydın Ilgaz

Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınevi

14.00-15.00

Söyleşi: “Özgür Eğitim Yayınları ve Ödüllü Kitaplar”

Konuşmacılar: Özgür Kaplan, Yunus Bekir Yurdakul, Feyyaz Sağlam Düzenleyen: Özgür Eğitim Yayınları

15.15-16.15

Söyleşi: “Ölüm Vardiyası / Edebiyatımızda Soma” Yöneten: Hande Baba

Konuşmacılar: Deniz Moralıgil, Gönül Çatalcalı, Nevzat Süer Sezgin, Şaban Akbaba, Yelda Karataş Düzenleyen: Kurgu Kültür Merkezi

16.30-17.30

Söyleşi: “Altı Ayrı Şairin Tek bir Şiir Kitabında Buluşması Mümkün mü?” Coşkun Yerli, Seyhan

Erözçelik, Sina Akyol, Gültekin Emre, Hakan Cem, Nesrin Kültür’den Farklı Bir Şiir Denemesi: “İnsanın Halleri”…

Yöneten: Gülce Başer

Düzenleyen: Mayıs Yayınları – TÜYAP

17.45-18.45

Söyleşi: “Korku Yazmanın Macerası” Yöneten: Işın Beril Tetik

Konuşmacılar: Demokan Atasoy, Işın Beril Tetik, Evren Buda Düzenleyen: Oğlak Yayıncılık

19.00-19.45

Panel: “79. Yıl Dönümlerinde Köy Enstitüleri”

Konuşmacılar: Yakup Kepenek, Kemal Kocabaş, Semiha Günal Düzenleyen: Yeni Kuşak Köy Enstitüleri

 Konferans Salonu II (Dış Alan)

 13.00-14.00

Söyleşi: “Macera Apartmanı’nda Canlı Yayın Başlıyor! – Radyo Pencere” Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.15-15.15

Söyleşi: “Kurtuluş Savaşı’nın 100 Yılı ve Hasan Tahsin”

Konuşmacılar: Yaşar Aksoy, Aydoğan Yavaşlı, Ümit Yaşar Işıkhan, Alaattin Gürırmak Düzenleyen: Etki Yayınları

15.30-16.30

Söyleşi: “Yazma, Yaratma, Okuma“ Konuşmacı: Aydın Şimşek

Düzenleyen: Destek Yayınları

16.45-17.45

Söyleşi: “Nasıl Bir Çocuk Yetiştirmek İstiyoruz” Konuşmacı: Fatih Aytaç

Düzenleyen: Lider Yayınları

18.00-19.00

Şiir Dinleti: “Barış için Şiirde Buluşmak”

Düzenleyen: Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği

12  Nisan   2019   Cuma Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

11.00-11.45

Söyleşi: “Öğretmenim Atatürk” Konuşmacı: Mavisel Yener Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

12.00-12.45

Söyleşi: “100. Yılında Kurtuluştan Kuruluşa Atatürk” Konuşmacı: Hüseyin Hakkı Kahveci

Düzenleyen: Doğu kitabevi

13.00-13.45

Söyleşi: “Bir Kedi Her Şeyi Nasıl Yanlış Anlayabilir?Konuşmacı: Behiç Ak

Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.00-15.00

Söyleşi: “Kirpi Mesafesi Gerçek Sevgi Mesafesidir” Konuşmacılar: Hakan Akdoğan, Demet Çaltepe Düzenleyen: Eksik Parça

15.30-16.30

Söyleşi: “Geçmişten geleceğe Türkiye’nin Dünyadaki Yeri” Konuşmacı: Onur Öymen

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45-17.45

Söyleşi: “Kaderin Kodu” Konuşmacı: Ünal Güner

Düzenleyen: Destek Yayınları

19.15-20.00

Söyleşi: “Hangi Sabahattin Ali?” Yöneten: Fırat Belen

Konuşmacı: Adnan Özyalçıner

Düzenleyen: Kor Kitap – Manos Kitap

 Konferans Salonu II (Dış Alan)

 12.00-12.45

Söyleşi: “Hamdüsena Sokağı Kadınları” Yöneten: Nevzat Süer Sezgin

Konuşmacılar: Yaza Gönül Çatalcalı, Elif Akkaya Düzenleyen: Tekin Yayınevi

13.00-14.00

Söyleşi: “Sürdürülebilir Beslenme” Konuşmacı: Gülşen Altın

Düzenleyen: Martı Yayınları

14.15-15.15

Söyleşi: “Anadolu İrfanı” Konuşmacı: Bekir Develi Düzenleyen: Profil Kitap

15.30-16.30

Söyleşi: “Türkiye’de Militarizm” Konuşmacı: Güven Gürkan Öztan Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

18.00-19.00

Söyleşi: “Şairin Günümüzdeki Gücü” Yöneten: Halil İbrahim Özcan

Konuşmacılar: Ahmet Çakmak, Gülce Başer, Tacim Çiçek, Muzaffer Kale Düzenleyen: PEN Türkiye

19.15-20.00

Söyleşi: “İnsanlığın İnanç ve Düşünce Serüveni…” Yöneten: Tacettin Çolak

Konuşmacı: M. Gürdal Çıngı Düzenleyen: Derleniş Yayınları

13 Nisan 2019 Cumartesi Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

 12.00-12.45

Söyleşi: “Bir Fikirden Bir Romana: ‘Sıradan Bir Gün’ Nasıl Doğdu?” Konuşmacı: Yekta Kopan

Düzenleyen: Can Yayınları

13.00-14.00

Söyleşi: “Polisiyecinin Dünyası” Yöneten: Suphi Varım

Konuşmacılar: Yaprak Öz, Cenk Çalışır, Elvan Sayar, Nuray Atacık Düzenleyen: Oğlak Yayıncılık

14.15-15.15

Söyleşi: “İletişim, İlişki ve Yaşam Üzerine” Konuşmacı: Doğan Cüceloğlu

Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.15

Söyleşi: “Anıların Yararı” Yöneten: Okan Toygar

Konuşmacı: Altan Öymen Düzenleyen: Doğan Kitap

16.30-17.15

Söyleşi: “Şiir ve Güncellik” Konuşmacı: Şükrü Erbaş

Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınevi

17.30-18.15

Söyleşi: “Zihni Susturmayı Öğrenme” Konuşmacı: Uğur Koşar

Düzenleyen: Destek Yayınları

18.30-19.15

Söyleşi: “Demokrasi Mücadelesi Yolunda Eleştiri, Özeleştiri ve Öneriler” Konuşmacılar: İbrahim Kaboğlu, Zeynep Altıok

Düzenleyen: Tekin Yayınevi

Konferans Salonu II (Dış Alan)

 11.00-11.45

Söyleşi: “Abisi Olmak Halkının: Ahmed Arif” Konuşmacılar: Şeyhmus Diken, Lal Laleş Düzenleyen: İletişim Yayınları

12.00-13.15

Panel: “90. Yaşında Fakir Baykurt Hayatı ve Eserleri”

Konuşmacılar: Turhan Günay, Adnan Özyalçıner, Ömür Kurt, Işık Baykurt Düzenleyen: Literatür Yayınları

13.30-14.15

Söyleşi: “Çocuklar ve Gençler Neden Okumalı?” Konuşmacı: Sedat Sever

Düzenleyen: TUDEM

14.30-15.15

Söyleşi: “Doğup Büyüdüğün Yeri Yazmak”

Konuşmacı: Mahir Ünsal Eriş, Nida Dinçtürk Düzenleyen: Can Yayınları

15.30-16.15

Söyleşi: “İnsan İnşasında Edebiyat” Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu Düzenleyen: Timaş Yayınları

16.30-17.15

Söyleşi: “Kimsesizler Cumhuriyeti” Konuşmacı: İsmail Saymaz

Düzenleyen: İletişim Yayınları

17.30-18.15

Dinleti: “Veda Divanı’ndan Şiirler” Katılımcı Şair: Ahmet Telli

Düzenleyen: Everest Yayınları

18.30-19.30

Söyleşi: “Mine Söğüt Gergedan’ı Anlatıyor: Öfke ve İtiraz” Konuşmacılar: Mine Söğüt, Kerem Oğuz Evrandır

Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

14  Nisan   2019   Pazar Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)

12.00-13.00

Panel: “Karakuş’un Şiir Evreni” Yöneten: Yüksel Pazarkaya

Konuşmacılar: Efdal Sevinçli, Bahri Karaduman, Oğuz Tümbaş, Hülya Deniz Ünal Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

13.15-14.15

Söyleşi: “Labirent’in İçindeki Hayat ve Roman” Konuşmacı: Burhan Sönmez

Düzenleyen: İletişim Yayınları

14.30-15.30

Söyleşi: “Hayaller Neye Yarar?” Konuşmacı: Mine Söğüt

Düzenleyen: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)

15.45-16.45

Söyleşi: “Atina’dan Smyrna’ya Edebiyatın İzinde” Konuşmacılar: Dimitris Sotakis, Yılmaz Okyay Düzenleyen: Delidolu Yayınları

17.00-18.00

Söyleşi: “Geçmişin İzlerini, Geleceğin Korkularını Silmeden Nereye Gidiyorsun?” Konuşmacı: Aret Vartanyan

Düzenleyen: A7 Kitap

Konferans Salonu II (Dış Alan)

 12.00-12.45

Söyleşi: “Sussam Gönül Razı Değil”

Konuşmacılar: Tuğrul Keskin, Aydın Şimşek Düzenleyen: Everest Yayınları

13.00-14.00

Söyleşi: “Kayıların Muhteşem Yürüyüşü” Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil

Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15

Söyleşi: “Tepeden Tırnağa İsyan Nazım Hikmet” Konuşmacı: Enver Aysever

Düzenleyen: Doğan Kitap

15.30-16.30

Panel: “Hidayet Karakuş’un Romanları” Yöneten: Yüksel Pazarkaya

Konuşmacılar: İnci Aral, Öner Yağcı, Gönül Çatalcalı Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

16.45-17.45

Söyleşi: ”Yaratıcı Beyin” Konuşmacı: Sinan Canan Düzenleyen: Tuti Kitap

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR