Bir sosyologdan “Mottolar” çıktı!

İlk kitabı “Toplumdan Bireye – Aforizmalar”da, “toplumdan bireye” aforizmalarıyla toplum-birey ilişkisini, sınıfsal çelişkileri, değer yargılarını; farkındalık, erişebilirlik, tarih, siyaset, ekonomi ve teknoloji gibi pratikleri bilimsel bir bakış açısıyla ve şeffaf bir biçimde ele alan Sevil Atak, “Mottolar”da da benzer bir şekilde bilim ve felsefenin ışığında özgün, kısa metinlerle çarpıcı düşüncelerini ortaya koyuyor.

Özdeyişler veya aforizmalar olarak da tanımlayabileceğimiz ‘Mottolar’, Sosyolog Sevil Atak’ın bilim, toplumbilim, eğitim, teknoloji, edebiyat ve felsefe alanında kaleme aldığı özgün, kısa metinlerdir.

Bu kitaptaki mottolardan biri de sizin olabilir

Bazen bir cümle onlarca sayfanın kapısını açar. Öze indirgenmiş düşünce, içinde barındırdığı açılımlarla diğer bütün düşüncelerin anasıdır. Bir kerede okunup geçilecek yüzlerce cümledense onlarca kez okunup üzerinde tekrar tekrar düşünülecek cümleler, sadeliğin gücüdür aynı zamanda. Laf kalabalığından arınmış ve sadeliğin gücüyle kuşanmış bu kitaptaki mottolardan biri de sizin olabilir.

Sevil Atak Kimdir?

İstanbul, Nişantaşı’nda doğdu.
Yüksek eğitimi Eskişehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü.

Almış olduğu diğer eğitimler sırasıyla: stratejik yöntemler, etkili iletişim stratejileri ve beden dili, Özel Kız Sanat Okulu, müzik, bilgisayar, medya ve siyasetçilerden oluşan sınav usulü dersler ve başarı sertifikaları. Ayrıca aktif olarak bazı siyasi partilerin sosyal alandaki çalışmalarının yanı sıra, antikacılık, işletmecilik, hat ve tezhip alanlarında da eğitim ve çalışma faaliyetinde bulunmuştur.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR