STEPHEN KING klasiği ‘HAYATI EMEN KARANLIK’ yeniden raflarda!

STEPHEN KING’in en sevilen romanlarından HAYATI EMEN KARANLIK, ALTIN KİTAPLAR logosuyla yeniden raflarda… Hem de yenilenmiş çevirisi, kapağı ve tam metniyle!

Stephen King’in ilk kez 1989’da yayımlanan, kısa sürede klasiğe dönüşen ve sinemaya da uyarlanan romanı ‘Hayatı Emen Karanlık’; yenilenmiş çevirisi, kapağı ve tam metniyle yeniden hayranlarıyla buluşuyor.

Thad Beaumont yıllarca George Stark takma adını kullanarak romanlar yazdı; bu adla ün ve para kazandı, kitapları “çoksatanlar” arasında yer aldı. Fakat bir gün bu takma adın ifşa edilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalınca, yıllardır istediği şeyi yapıp gerçeği kamuoyuna açıklama kararı aldı ve popüler bir dergiye verdiği röportajla birlikte Stark’ın cenaze törenini düzenledi. Artık George Stark yoktu. Thad bir daha bu isimle kitap yazmayacaktı. Ne var ki, Stark’ın “öldürülmesinde” katkısı olan kişiler birer birer cinayete kurban gitmeye başlayınca bunun o kadar da kolay olmayacağı ortaya çıktı.

Thad Beaumont’un hayatında bir şeyler fena halde ters gitmeye başlamış, kâbuslar geri dönmüştü.

Ve serçeler yine uçmaya başlamıştı…

Stephen King Kimdir?
Hepsi de dünya çapında bestseller olmuş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS’te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe’nin Altında vardır. 22/11/63 adlı romanı New York Times Book Review tarafından 2011’in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem/Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü’nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü’nü kazanmıştır. Yazar, 2003’te Ulusal Kitap Vakfı’ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madalyası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR