Fulya Özcan 16 Yıl Sonra Sahnede!

Fulya Özcan, çok sevdiği, güvendiği genç bir tiyatrocunun ısrarı ile 16 yıl sonra sahneye çıkmayı kabul etti. Bu genç oyuncu aynı zamanda bu oyunda kızı rolünü oynayan Ayşegül Yalçıner.

Fulya Özcan’ı oyunun ilk gününde çok sevdiği dostları ve oğlu Tarık Ündüz yalnız bırakmadı. Melike Demirağ, Aysun Kocatepe, Deniz Gökçer, Şaylan Akbaşoğlu Akmen, Ali Kocatepe, Celal Belgil, Can Törtop, Müzeyyen Yeşilyurt Uludağ gibi birçok isim ilk oyunda sanatçının yanındaydı.

Oyun, Nazi Almanya’sında Yahudi bir ailenin yaşadıklarını anlatan, anne ve kızın hikâyesi. 16 yıl sonra Fulya Özcan’ı sahnede izlemek seyircileri çok mutlu etti. Fulya Özcan sahneye çıktığı anda alkış yağmuruna tutuldu. Fulya Özcan’ın da çok duygulandığı gözlendi.

Oyun sonunda Fulya Özcan gelenlere ve kendisine destek olanlara çok teşekkürlerini sundu.

Oyun Hakkında:

Bertolt Brecht’in bir şiirinden esinlenerek  Ali Yalçıner’in kaleme aldığı müzikal oyun; halk tarafından benimsenerek sıradanlaşan faşizmin aile ve toplum üzerindeki yıkıcı etkisini 1930’ların Nazi Almanyası’nda vurucu bir anne kız hikayesi üzerinden anlatıyor. Brecht’in başka şiirlerinin de bestelenerek kullanıldığı oyunda, oyunculara şarkı ve danslarıyla koro eşlik ediyor. Sanatsal estetiğin ön planda tutulduğu oyunda,  anne rolünü 16 yıl sonra Tebeşir İzi için  sahnelere dönen, Türk Tiyatrosu’nun duayenlerinden Gazanfer Özcan’ın kızı Fulya Özcan üstlenirken, kız rolünde Ayşegül Yalçıner’i izliyoruz.

Oyunun müzikleri Devlet Opera Bale sanatçısı Ahmet Baykara, koreografisi ödüllü koreograf Senem Oluz tarafından yapılıyor.

Oynayanlar: Fulya Özcan, Ayşegül Yalçıner
Yazan – Yöneten: Ali Yalçıner
Dramaturg: Ragıp Ertuğrul
Müzik: Ahmet Baykara
Koreograf: Senem Oluz
Seslendirme: Aykut Taşkın

Oyunun Gelecek Programı:

21 KASIM 2018 Çarşamba 20:30 KOZYATAĞI KÜLTÜR MERKEZİ
30 Kasım 2018 Cuma 20:30 CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ A SALON
07 Aralık 2018 Perşembe 20:30 KADIKÖY BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments