Galeri Bohem, ‘Yeryüzünün Renkleri’ ile veda etti!

Küratörlüğünü Sanatçı Ahmet Özel’in yaptığı 14 uluslararası sanatçının eserlerinden oluşan ‘Yeryüzünün Renkleri/Colors of Earth’ başlıklı sergi, Galeri Bohem’de açıldı. Bu sergi aynı zamanda, galericilik anlayışına farklı bir soluk getiren ve önemli sergilere imza atan Galeri Bohem’in veda sergisi oldu.

Yaşamlarını sanata adamış, sanatın insanlığı iyileştirici gücüne inanmış sanatçıların oluşturduğu Art International Group‘un 14 uluslararası sanatçısı Galeri Bohem‘in kapanış sergisinde bir araya geldi. Sergi, Aleksandr BELUGIN (Rusya/Russia), Phillip BREEZ (Birleşik Krallık/U.K), Igor BURDANOV (Rusya/Russia), Aleksandra COOK (Rusya-Birleşik Krallık/Russia/U.K), Svetlana ELANTSEVA (Rusya-Birleşik Krallık/Russia/U.K), Erna FERJANIC ( Slovenya/Slovenia), Malcom HAGUE (Birleşik Krallık/U.K), Irina HABIBOVA (Rusya/Russia), Pavlina KOPANO (Bulgaristan/Bulgaria), Stefania MORGANTE (İtalya/Italy), Svetlozar NEDEV (Bulgaristan/Bulgaria), Svetlana Orlova SOLO (Rusya/Russia), Ahmet ÖZEL (Türkiye/Turkey), Svetlana Helen WILLIAMS (Russia/U.K) gibi farklı ülkelerin sanatçılarının eserlerinden oluştu.

Sergi ile ilgili Galeri Bohem’in kurucusu Burcu Erkal Salman, küratör ve sanatçı Ahmet ÖzelArt International Group‘un kurucularından Svetlana Elantseva birer konuşma yaptılar ve katılımcı sanatçılara sertifikalarını verdiler.

Burcu Erkal Salman, ‘Yeryüzünün Renkleri’ sergisi ile Galeri Bohem’in veda ettiğini söylerken, uluslararası sanatçıların oluşturduğu bir grup sergisi ile kapanışı yapmanın gururunu taşıdıklarını belirtti. Türkiye’nin ekonomik şartlarında galericiliği sürdürmenin zor olduğuna değinen Salman, aynı zamanda bir sanatçı olarak sanatın içinde yer almaya ve sanatsal çalışmalarına devam edeceğini de sanatseverlere duyurdu.

Serginin küratörü Ahmet Özel, Galeri Bohem’e bugüne kadar sanata, sanatçıya verdiği hizmet ve desteklerden ötürü teşekkür etti. Özel, böyle önemli bir galerinin kapanış sergisini, uluslararası bir sanatçı grubu ile yaparak sanat tarihine önemli bir iz bıraktığının da altını çizdi.

Art International Group‘un kurucularından Svetlana Elantseva, Burcu Erkal Salman’a ve Ahmet Özel’e Türkiye’de böyle sergi açmalarına vesile oldukları için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, dünyayı umutsuzluğa sürükleyen yerel ve global umutsuzlukların üstesinden, sanat ve onun yaratıcı, şifa veren karakteri ile karşı durabildiklerini vurguladı.

Yeryüzünün tüm renklerinin tuvallere aktarıldığı usta ve uluslararası sanatçıların eserlerinden oluşan bu sergiyi, 7 Haziran 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments