‘İncesaz’ 20. yılını ‘Peşindeyim’ albümü ile kutluyor!

İncesaz’ın 9. albümü “Peşindeyim”, Kalan müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Grubun Türk Müziği’ndeki benzersiz çizgisinden 11 yeni şarkının yer aldığı albümde, Cengiz Onural ve Murat Aydemir’in bestelerinin yanı sıra Haris Alexiou’nun da bir şarkısı Türkçe sözlerle yer alıyor. Kayıtları Eylül 2016 – Haziran 2017 arasında tamamlanan albümün solistleri Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu.

1997’de kurulan İncesaz, bu sene 20.yılını kutluyor. 27 Aralık 2017 Çarşamba Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek albüm lansman konserinde 20.yılını da kutlayacak olan İncesaz’a Melihat Gülses, Oya Küçümen, Cengiz Özkan, Muammer Ketencoğlu ve İncesaz’ın kurucularından Derya Türkan eşlik edecek.

Bu albüme kitapdevrimi.com’dan ‘1 Kitap’ hediyesi ile birlikte ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/cd-dvd-plak/muzik/pesindeyim-9-incesaz/

İncesaz Hakkında

İncesaz 1997 yılında, Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından kuruldu. Murat Aydemir (tanbur ve lavta), Taner Sayacıoğlu (kanun), Akın Aral (bas gitar), Volkan Hürsever (kontrbas), Türker Çolak (vurmalı çalgılar) ve Cengiz Onural (gitar) dan oluşuyor. Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yaptığı grubun albüm düzenleme, kayıt ve miksi Cengiz Onural’a, mastering’i Bora Ebeoğlu’na ait.

Ezgi Köker Aldemir – Bora Ebeoğlu: solistler
Murat Aydemir – tanbur, kurucu üye
Taner Sayacıoğlu – kanun
Emre Erdal – klasik kemençe
Türker Çolak – vurmalı çalgılar
Volkan Hürsever – kontrbas
Cengiz Onural – gitar, kurucu üye

Grubun klasik kemençe, tanbur ve kanun dışında ses solistleri de oldu. Bunlar:
MelihatGülses
Dilek Türkan
Cengiz Özkan
Bora Ebeoğlu
Ezgi Köker Aldemir

Grup bu geçen 20 senede 9 albüm yayınladı:
– Eski Nisan
– Eylül Şarkıları
– İstanbul’a Dair
– Mazi Kalbimde
– Elif
– Kalbimdeki Deniz
– Yollar
– Geçsin Günler
– Peşindeyim

İncesaz İkinci Bahar ve Ekmek Teknesi dizilerinin müziğine de imza attı. İkinci Bahar dizisinin müzikleri bir albüm olarak yayınlandı.

İncesaz genelde kendi ürettiği Cengiz Onural ve Murat Aydemireserlerini seslendirir. Grup zaman zaman Cumhuriyet dönemi şarkılarını ve geneleneksel türküleri kendi anlayışı ve rengiyle yorumlar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR