Kadıköy’de Tiyatro Şenliği Başlıyor.

‘Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun düzenlediği geleneksel hale gelen ‘Kadıköy Tiyatro Şenliği’ bu yıl da üçüncüsü ve tüm coşkusuyla Ekim ayında başlıyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Kadıköy Tiyatro Şenliği, 30 Eylül 2018 Pazar günü Mehmet Ayvalıtaş Parkı‘nda düzenlenecek açılış etkinliği ile başlıyor. Buluşma noktası, Saat 17:30’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi olacak. Kortej halinde Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na gidilecek. Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda açılış konuşması, müzik dinletisi ve konserlerle Kadıköy Tiyatro Şenliği açılışı yapılacak.

‘Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun açıklaması şöyle:
‘Bizler Kadıköy Tiyatroları Platformu olarak sanatın ve özel olarak da tiyatronun geliştirici ve değiştirici olduğuna inanıyoruz… Daha fazla insana temas etmek, tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek için bir aradayız. Kadıköy’ün bir başlangıç noktası olmasını ve zamanla ülkenin her yerinde benzer kolektif çalışmaların yürütüldüğü kocaman bir platforma dönüşmeyi umuyoruz.
Bu nedenle Kadıköy Tiyatro Şenliğinin ilk ikisinde bizlerle oldunuz, oyunlarımızı izlediniz ve yeni tiyatroları da keşfettiniz. Şimdi üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz şenliğimizin bizlere daha çok sorumluluk yüklediğinin farkındayız. Gelin hep beraber sanata ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde tiyatroların ortak bilincini geliştirelim. Bu heyecanı ve coşkuyu beraber yaşayalım…’

Haber: Nasuh Bektaş

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments