‘KitaptanSanattan.com’ yılın ilk ONLINE Sergisinin Konuğu ‘Zeynep Güldoğdu’

KitaptanSanattan.com online galeride, 2018’in ilk sergisi Zeynep Güldoğdu’nun resimlerinden oluşuyor.

KitaptanSanattan.com, Ressam Nermin HAN ile başladığı, ‘BirGrupİnsan’ platformu sanatçıları ile sürdürdüğü ve 2017’yi Ressam Nihal Güres ile uğurladığı online sanat sergilerine,  Heykeltraş-Ressam Zeynep Güldoğdu ile devam ediyor. Yılın ilk sergisi olma özelliği taşıyan Zeynep Güldoğdu sergisi, heykel ustası bir sanatçının, izleyiciye bu kez soyut resimlerini sunmasıyla dikkat çekiyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu olan sanatçı, heykel çalışmalarına devam ederken zaman zaman resim yapmaya ara verse de küçük yaşlardan itibaren başladığı resim yapmaktan hiç vazgeçmedi. Son dönemde özgün soyut heykelleri ile dikkat çeken Güldoğdu, özgün soyut tarzını resimlerine de taşıdı.

Heykellerinde birbirine dokunan, birleştiren, devamlılığı olan form tarzını resimlerinde de sürdüren sanatçı, hem varoluşu sorgulamaya devam ediyor hem de ruhunun sesini renklere dökerek tuvale ve kağıt işlerine aktarıyor.

Zeynep Güldoğdu’nun eserlerini online galeri bölümümüzde izleyebilirsiniz. Siz de eserlerinizi online sergi ile binlerce kişiye ulaştırmak ve eş zamanlı satışa sunmak istiyorsanız iletisim@kitaptansanattan.com e-mail yolu ile ya da 0506 1554797 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Zeynep Güldoğdu’nun eserlerini atölyede görmek ve satın almak için:
0506 1554797
ve online alışveriş için:

http://kitapdevrimi.com/urun-kategori/ozel-hediyelik-urunler/resim-heykel/zeynep-guldogdu/

Zeynep Güldoğdu Kimdir?

Zeynep Güldoğdu 1966 Yılında İstanbul’da doğdu.

1990 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu.

1994 yılında aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Çağdaş Heykelin Mimari İçindeki İşlevi” tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi alarak bir süre devlet ve özel okullarda resim ve iş-eğitimi öğretmenliği yaptı.

1997’den bu yana kendi atölyesinde heykel, rölyef, dekor çalışmalarına ve sanatsal faaliyetlerine devam etmektedir.

2005 yılında Taksim Sanat Galerisi’nde ilk kişisel sergisini gerçekleştiren sanatçı karma sergilere ve fuarlara katılmıştır.

Sanatçı ayrıca Beyoğlu’ndaki atölyesinde heykel dersleri vermeye de devam etmektedir.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments