“Mezarcı” Filmi Seyirci İle Buluşuyor.

Talip Karamahmutoğlu’nun yönettiği, Emre Altuğ’un başrolünde olduğu “Mezarcı” filminin galası, Türker İnanoğlu Maslak Show Center’de yapıldı.

Osman Şahin’in unutulmaz eserinden uyarlanan, müziklerini Erkan Oğur‘un yaptığı film 11 Ağustos’ta seyirci ile buluşuyor.

Oyuncu kadrosunda Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz, Hakan Eksen, Bülent Çiftçi, Anta Toros, Selma Kutluğ‘un yer aldığı film, 4. Uluslararası Antakya Film Festivali’nde “En İyi Sanat”, “En İyi Yardımcı Oyuncu” ve “Halk Jürisi En İyi Film Ödülü”nün sahibi olmuştu.

Çekimleri, müzikleri ile büyüleyen film, konusu ile de çok dikkat çekici. Günümüzde yok edilen, yıpratılan değerleri hatırlatan film, insan ve vicdan teması üzerinde duruyor. Doğa, hayvan, insan, vicdan başlıklarını bir senaryo içinde görmek mümkün.

Filmin Konusu

Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusunda ki birikimlerine yeni ufuklar açar. Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ”Aslan yattığı yerden bellidir” felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder. Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi ”Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak…” sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Senarist:  Talip Karamahmutoğlu
Orijinal fikir:  Osman Şahin
Müzik: Erkan Oğur
Yapımcı: Talip Karamahmutoğlu
Uygulayıcı Yapımcı: Onur Aydın,
Görüntü yönetmeni: Feza Çaldıran
Kurgu: Semih Gülcüoğlu
Yapım: Kuzey Film
Dağıtımcı: Mars Dağıtım

Haber- Fotoğraf : Nasuh Bektaş

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments