Müziğin resmi: ‘Ninovari’

Nino Varon, “Ninovari” adlı sergisiyle Nişart Galeri’de sanat severler ile buluştu.

Müziğin resmini dört çizgi ve özgün desenleri ile renklendiren Nino Varon, Jeyan Necla Bekar küratörlüğünde gerçekleşen “Ninovari” sergisinde sanatseverlerle buluştu. Nino, yaşamındaki mizahi kişiliğini olduğu gibi yapıtlarına yansıtırken müzik notalarındaki romantik ve duygusal anlatımını cesur, korkusuz, kışkırtıcı renkleri ve benzersiz uslubu ile yüzeyde hareketlere dönüştürüp büyük bir ustalıkla izleyiciyi tuvallerinin içine çekiyor. Sanatçı, desenlerinde resim, kolaj, heykel tekniklerinden yararlanarak çok disiplinli olmakla birlikte müzik köklerine bağlı kalarak resimlerinde yeni bir estetiksel desen anlayışı sergiliyor.

Nino Varon, bugüne kadar birlikte yol aldığı sanatçılarının yorumlarının bir araya getirildiği anonim bir albüm çalışmasını pek yakında müzikseverleri ile paylaşmaya hazırlanıyor. Sanatçının küratörü tarafından projelendirilen “Labirent Sanat Projeleri” ile söz, müzik ve bestesi Nino Varon’a ait senfoninin uluslararası anthem olarak İstanbul, İzmir, Kıbrıs, Paris ve Kaliforniya’ da MS hastalığı konusunda farkındalık yaratmak adına lansman ve piar çalışmalarını performans olarak pek yakında hayata geçirmeye hazırlıyor.

Küratörlüğünü Jeyan Necla Bekar’ın yaptığı “Ninovari” sergisi, sanatçının yorum ve müzikleri eşliğinde gitarlarını da içine alan tüm koleksiyonu ile ilk defa Nişart Galerisi‘nde sergileniyor.

Sergi 10 Aralık 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilir.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments