Didem Kavuzlu’nun kadın portreleri bu sergide!

Didem Kavuzlu’nun ilk kişisel sergisi “ARDINDA…” Istanbul Concept Gallery’de açıldı. Koordinatörlüğünü Hakan Kürklü’nün üstlendiği serginin küratörü ise Işık Gençoğlu.
Kavuzlu, fırçasındaki kadınların farklı duygu durumlarını izleyici ile buluştururken, başka bir yüzyılın bambaşka bir atmosferini bugüne, yaşadığımız mekanlara taşıyor.

Sergiyi oluşturan 18 parça portre eseri, Didem Kavuzlu’nun gerek kişisel gerekse tarihsel yaşam iz ve izlenimlerini tekrar gündeme getirirken, sergi alanı Kavuzlu’nun bu gününe temel oluşturmuş özel kadınlara, örnek aldığı, hatta hayranlık duyduğu duayen isimlere saygısını gösterdiği, bir nevi teşekkürünü sunduğu kutsal bir alana dönüşüyor.

Sanatçıyı ve eserlerini, ‘portre geleneğinin güncel ve çağdaş yorumu şeklinde gelişirken bir yandan da gelenekteki boya tekniğini kullanarak tüm ustalara saygı duruşunda bulunuyor’ şeklinde değerlendiren Mahir Güven sözlerine şunlar ekledi: “Kavuzlu’nun resimleri bireyin çoğu kez kendiyle yüzleşmekten tüketim çılgınlığı ve çeşitli toplumsal kimlikler ile kaçındığı günümüzde tekrar kendine dönmesini portre resimleri sayesinde sorgulamasını ister gibi görünüyor. Sanatın bu değerli çabasında kendine yer bulabileceğine inanmaktayım.”

Didem Kavuzlu’nun fırçasındaki kadınların mana dolu gözlerini ve o gözlerle izleyicisinde aralanacak anı kapılarını deneyimleyeceğiniz bu sergiyi 30 Mart 2019 tarihine kadar Istanbul Concept Gallery‘de ziyaret edebilirsiniz.

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR