‘Tepede Bir Ev’de de mutlu olabilirsiniz!

PİLOT Galeri, Gökhan Gökseven’in “Tepede Bir Ev” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı Gökhan Gökseven‘in ilk kişisel sergisi ‘Tepede Bir Ev’, merkezi kaygısı “yalnızlık” olan ve yalnızlıktaki potansiyel güzelliğe atıfta bulunan eserlerden oluşuyor.

Sergi, Gökseven’in sanatsal dönüşümüne kapsamlı bir bakış sunuyor. Sergideki eserlerin tamamında, kopma anları, terk edişler, kırılma noktaları etkisini gösterirken sanatçı eski yaraları açmaktan çekinmiyor. Gökseven bunu yaparken, izleyicilerin kendi başlarına bir yolculuğa çıkmalarını amaçlıyor. Bu resimler, insanların korkuları ve fantezileri için birer paratoner işlevi görüyor.

Sanatçı, yalnızlığı şiirsel bir ritimle çok çeşitli bağlamlarda ele alıyor. Resimlerde, hırçın kedilere, öfkeli kasabalılara, çevrelerinden uzaklaşmış şişman ve yalnız adamlara rastlanırken merak, korku ve umut bir arada yer alıyor.

Savunmasızlığın yalın gücünü ifade eden ve içinde yaşanılan toplumsal düzene karşı cevaplar sunan bu resimleri 26 Ocak 2019 tarihine kadar Pilot Galeri‘de ziyaret edebilirsiniz.

Pilot Galeri
Sıraselviler Caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Gökhan Gökseven Kimdir?

2013 yılında Ringling Koleji Sanat ve Tasarım Bölümü’nü bitirdi. 2015 yılında New York Sanat Akademisi Resim Bölümü’nde MFA’yı tamamladı. 2016’ya kadar aynı bölümde asistanlığı aldı ve New York ve Türkiye’de çeşitli karma sergilere katıldı. Sanatçı İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR