Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu.

2015 yılında kaybettiğimiz tiyatro eleştirmeni ve yazar Üstün Akmen adına verilen tiyatro ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl üçüncüsü verilen ödüllerin seçici kurulu Şaylan Akmen, Tamer Levent, Gülçin Üstüntaş, Anta Toros, Ayşen İnci, Güler Berkin, Mehmet Konuk, R. Onur Duru, Saliha Cansu Saka ve Suna Keskin’den oluştu.

Ödül töreni Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene sanatçıların ilgisi yoğun oldu. Rutkay Aziz, Tamer Levent, Suna Sekin, Ümit Zileli, Orhan Alkaya, Selçuk Yöntem, Ataol Behramoğlu, Anta Toros, Ayşe İnci, Suha Uygur, Şevket Çoruh, Arda Aydın katılanlar arasındaydı.

Onur Duru ve Ayşe Lebriz Berkem’in sunumunu yaptığı ödül gecesinde, Tülay Günay, Özge Borak, Özgürefe Özyeşilpınar ve Çiğdem Erken dinleti sundular.

2019 Yılı 3. Üstün Akmen Tiyatro Ödüllerini Kazananlar:
En iyi kadın oyuncu ödülünü Babasahne yapımı Donkişot’um Ben oyunu ile Günay Karacaoğlu alırken yine aynı oyun ile Ozan Güven yılın en iyi erkek oyuncusu ödülü aldı.

Diğer ödüller şöyle:

1. Yılın Efekt Tasarımı

Ali Ören / Radyatro / Tiyatro Ak’la Kara

2. Yılın Koreografisi

Alpaslan Karaduman / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

3. Yılın Sahne Müziği

Türkü Deyiş Çınar / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

4. Yılın Işık Tasarımı

Mustafa Türkoğlu / Can Yeleği / İBB Şehir Tiyatroları

5. Yılın Giysi Tasarımı

Dilek Kaplan / Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu

6. Yılın Sahne Tasarımı

Onur Alagöz / Sesler / Endless Art Taksim

7. Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu

Uğur Kanbay / Eylül / Sıfır Pozitif
Emir Özden / Süper İyi Günler / Tiyatro Kare

8. Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu

Ece Çeşmioğlu / Dogville / Versus Tiyatro

9. Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu

Ozan Dağara / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

10. Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu

Aslı Aybars / Felatun Bey ile Rakım Efendi / İBB Şehir Tiyatroları

11. Yılın Erkek Oyuncusu

Ozan Güven / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne

12. Yılın Kadın Oyuncusu

Günay Karacaoğlu / Don Kişot’um Ben / Baba Sahne

13. Yılın Yerli Oyun Yazarı

Ahmet Sami Özbudak / Meçhul Paşa / Tiyatroadam

14. Yılın Yönetmeni

Saydam Yeniay / Kosovalı Peer Gynt / İstanbul Devlet Tiyatrosu

15. Yılın Oyunu

Meçhul Paşa / Tiyatroadam

ÖZEL ÖDÜLLER

16. Seçici Kurul Özel Ödülü

Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul Devlet Tiyatrosu

17. Üstün Akmen Üst Kurul Ödülü

Red Light Kışı / No Act Sahne

18.Yılın Ekip Oyunu 

Raif ile Letafet  / Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)

19. Yılın Prodüksiyonu 

Süper İyi Günler / Tiyatro Kare

20. Üstün Akmen Teşvik Ödülü 

Two Two Production
Tiyatro P.A.S

21. Üstün Akmen Tiyatroya Katkı Ödülü

Kültüral Performing Arts / Yağmur Yağmur & Yakup Almelek

22. Tiyatro Kurum Ödülü

Tiyatroadam
Tiyatro Ak’la Kara
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

23. Emek Ödülü

Dilek Türker

Rutkay Aziz
Göksel Kortay

24. Onur Ödülü

Handan Uran Ertuğrul
Engin Uludağ

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments