YENİ TİYATRO DERGİSİ 7. EMEK VE BAŞARI ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Yeni Tiyatro Dergisi 7. Emek ve Başarı Ödülleri 2019’un Emek Ödülleri’ni kazananlarla Başarı Ödülleri’ne aday olanlar 6 Nisan Cumartesi günü KATS Sahne’deki toplantı sonucunda belli oldu. Yeni Tiyatro Anadolu ve Dünya Ödülleri’nin ayrı bir kategori olarak Mayıs 2019’da duyurulması kararı alındı. 7. Emek ve Başarı Ödülleri töreni 29 Nisan 2019 Pazartesi akşamı Mecidiyeköy’deki Dada Salon Kabarett’te gerçekleştirilecek.

Yeni Tiyatro Dergisi 7. EMEK VE BAŞARI ÖDÜLLERİ (2019) Adaylar ve Kazananlar Listesi

EN İYİ YAPIM

Esaretin Bedeli – Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

Meçhul Paşa – Tiyatro Adam

Tatar Çölü – (Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı) TİYSAV

Vahşi Batı – (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları) İBBŞT

EN İYİ YÖNETMEN

Şakir Gürzumar, Esaretin Bedeli – Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

Emrah Eren, Meçhul Paşa – Tiyatro Adam

Zuhal Öztürk, Tatar Çölü – TİYSAV

Saydam Yeniay, Kosovalı Peer Gynt – (İstanbul Devlet Tiyatrosu)  İDT

EN İYİ YAPIM (KOMEDİ/MÜZİKAL)

Açık Aile – Tiyatro Yeniden

Cadı Avı – Kadıköy Emek Sahnesi

Teftişör – Tiyatro Adam

İkinci Bahar – İstanbul Temaşa Tiyatrosu

EN İYİ YÖNETMEN (KOMEDİ/MÜZİKAL)

Oğuz Utku Güneş, Teftişör – Tiyatro Adam

Dersu Yavuz Altun, Açık Aile – Tiyatro Yeniden

Naşit Özcan, Tatlı Kaçık – İBBŞT

Bahtiyar Engin, Halktan Biri  – KomediaTürk

EN İYİ KADIN OYUNCU

Elçin Atamgüç, Can Yeleği – İBBŞT

Seda Türkmen, Hakikat Elbet Bir Gün – D22

Hülya Gülşen, Aile Sırları – İDT

Funda Eryiğit, Fotoğraf 51 – Craft

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ/MÜZİKAL)

Derya Yıldırım, Matruşka – İBBŞT

Ayşe Kökçü, Tatlı Kaçık – İBBŞT

Özge Özberk, Açık Aile – Tiyatro Yeniden

Ceren Kaplakarslan, Paket Servis – Tiyatro Şen Ay

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Kerem Alışık, Esaretin Bedeli – Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

Fatih Topçuoğlu, Sahibinin Sesi – İDT

Abdül Süsler, Tatar Çölü – TİYSAV

Ahmet Saraçoğlu & Serdar Orçin, Vahşi Batı – İBBŞT

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ/MÜZİKAL)

Levent Ülgen, Halktan Biri – KomediaTürk

Cem Zeynel Kılıç & Mustafa Yıldıran, 80 Günde Devr-i Alem – İDT

Gökhan Azlağ, Teftişör – Tiyatro Adam

Bülent Düzgünoğlu, Raif ile Letafet, Cihangir Atölye Sahne (CAS)

YARDIMCI ROLDE EN İYİ KADIN

Ayşegül Uraz, Nihayet Makamı – Altıdan Sonra Tiyatro

Zeynep Erkekli, Jacques Ve Efendisi – Rest Tiyatro

İlknur Şaşmazer, Tatar Çölü – TİYSAV

Suzan Acun, Aramızda – Tiyatro Fora

YARDIMCI ROLDE EN İYİ ERKEK

Müfit Aytekin, Dogville – Versus Tiyatro

Galip Erdal, Halktan Biri – KomediaTürk

Erol Babaoğlu, Red Speedo – Two Two Production

Kubilay Tunçer, Gerçek – Talimhane Tiyatrosu

UMUT VEREN KADIN OYUNCU

Tuğçe Tanış, Red Speedo – Two Two Production

Çiğdem Aygün, Bir Peri Masalı Radyum Kızları – İDT

Merve Şeyma Zengin, Bir Peri Masalı Radyum Kızları – İDT

Ece Çeşmioğlu, Dogville – Versus Tiyatro

UMUT VEREN ERKEK OYUNCU

Serdar Akülker, Generallerin Beş Çayı – Tiyatro Dalga

Erdem Kaynarca, Red Speedo – Two Two Production

Ceyhun Yağmurlar, Peruz Hanım – Tiyatro Teğet

Cengiz Orhonlu, Paket Servis – Tiyatro Şen Ay

EN İYİ DEKOR TASARIMI

M. Nurullah Tuncer, Ocak’ta Bahar – İBBŞT

Barış Dinçel, Meçhul Paşa – Tiyatro Adam & Vahşi Batı – İBBŞT

Hülya Genç, Tatar Çölü – TİYSAV

Tayfun Çebi, Esaretin Bedeli – Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Burcu Melek Bozan, 80 Günde Devr-i Alem – İDT

Seda Candan Balaban, Cadı Avı – Kadıköy Emek Tiyatrosu

Dilek Kaplan, Bir Peri Masalı Radyum Kızları – İDT

Makbule Mercan, Empatopya – Mam’Art Tiyatro

EN İYİ IŞIK TASARIMI

Fatih Kılıç, Tatar Çölü – TİYSAV

Osman Aktan, Ocak’ta Bahar – İBBŞT

Cem Yılmazer, Hakikat Elbet Bir Gün – D22

Ayşe Ayter, Empatopya – Mam’Art Tiyatro & Altar – Berika

EN İYİ MÜZİK

Orhan Enes Kuzu, Esaretin Bedeli – Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu

Can Atilla, Tatar Çölü – TİYSAV

Volkan Topakoğlu, Teessür – Kültüral Performing Arts

Kıvanç Sarıkuş, Yüz Yılın Evi – Galata Perform

EN İYİ HAREKET DÜZENİ / KOREOGRAFİ

Olga Pango, Ocak’ta Bahar – İBBŞT

Senem Oluz, Cadı Avı – Kadıköy Emek Tiyatrosu

Tuğçe Tuna, 80 Günde Devr-i Alem – İDT

Şirvan Akan, ZBAM – Kara Kabare

YILIN TİYATRO EKİBİ

D22, Hakikat Elbet Bir gün

Versus Tiyatro, Dogville

Tiyatro Dalga, Generallerin Beş Çayı

Ak’la Kara, Radyatro

YILIN DRAMATURGU

Aslı Ceren Bozatlı, Hakikat Elbet Bir Gün – D22

Sinem Özlek, Nihayet Makamı – Altıdan Sonra Tiyatro

Irmak Bahçeci, Teftişör – Tiyatro Adam

Dilek Tekintaş, Can Yeleği – İBBŞT

AYDIN ARIT YAZARLIK ÖDÜLÜ

Ahmet Sami Özbudak, Meçhul Paşa – Tiyatro Adam

Burçak Çöllü, Nihayet Makamı – Altıdan Sonra Tiyatro

Berkay Ateş, Hakikat Elbet Bir Gün – D22

Murat Mahmutyazıcıoğlu, Kader Can – BAM

AHMET ERİNANÇ TÜRKÇEYE KATKI ÖDÜLÜ 

Bilge Koloğlu, Çat Kapı – Uygur Sanat Tiyatrosu

Yıldırım Türker, Vahşi Batı – İBBŞT

Betül Odabaşı Törk, Tatar Çölü – TİYSAV

Senem Cevher, Kosovalı Peer Gynt – İDT

YENİ TİYATRO TEŞVİK ÖDÜLÜ

Can Bora, Altar – Berika

Uğur Kanbay, Eylül – Sıfır Pozitif

Elif Arman, Frida – Küçük Salon

Derya Günaydın, Furuğ Ferruhzâd – Oyun Sandalı

OYUN FOTOĞRAFI ÖDÜLÜ

Ayşegül Karacan, Kasaplığın El Kitabı – İDT

Ahmet Çelikbaş, Ocakta Bahar – İBBŞT

Murat Dürüm, Virginia Woolf-4 Oda – Tayf  Kolektif

Akif  Nacakçı, Tatar Çölü – TİYSAV

Onur Ödülleri, Emek Ödülleri ve Jüri Özel Ödülleri sahiplerini buldu.

ONUR ÖDÜLLERİ

1. Adalet Ağaoğlu

2. Turan Oflazoğlu

EMEK ÖDÜLLERİ 2019

  1. Suna Keskin- Erol Keskin
  2. Cihat Tamer
  3. Bedia Ener
  4. Karagöz Derneği (İstanbul Karagöz Festivali)
  5. Yıldız Kültür
  6. Zülfü Livaneli (Müzikten Tiyatroya, Yazarlıktan Sinemaya)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ

1. Nedim Saban, Süper İyi Günler – Tiyatrokare

2. Gökhan Erarslan, Etik Nedir? – gestus

MEKAN TEŞEKKÜR

Okan Bayülgen, Dada Salon Kabarett

Onur Şenay, KATS Sahne

Not: Yeni Tiyatro Dergisi 7. Emek ve Başarı Ödülleri’nin (2019) 2. Kategorisi Başarı Ödülleri’ni kazananlar, 29 Nisan 2019 Pazartesi, Ödüller Gecesi’nde açıklanacaktır.

Haber: Nasuh Bektaş

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments