XVIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu!

XVIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri, Kadıköy Belediyesinin katkılarıyla Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

Vasıf Öngören 2018 ödülü, Oyuncu, Tiyatro Eğitmeni, Çevirmen, Editör Cüneyt Yalaz‘a verildi. Ödülü Aslı Öngören tarafından takdim edildi.

Zeki Göker 2018 ödülü, Oyuncu Tilbe Saran‘a verildi. Ödülü Gül Göker tarafından, Tilbe Saran’a verilmek üzere Tamer Levent’e takdim edildi.

Verilen ödül kategorileri ve ödül alanlar; 
Prodüksiyon: Romeo ve Juliet, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Müzikal – Müzikli Oyun: Düşperest, Taşra Kabare
Tek Kişilik Prodüksiyon: Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit, Nezaket Erden, Seyyar Sahne
Yönetmen: Nurkan Erpulat, Terör, Bakırköy Belediye Tiyatroları
Oyun Yazarı: Halil Babür, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro
Yenilikçi Tiyatro:  When In Rome, Galata Perform & Platform0090
Özgün Yeni Oyun: Bir Meşrutiyet Faciası yahut Gündüzlerimiz, Seyyar Sahne
Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)
Ensemble: Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, Two Two Production

Komedi Ensemble: Bir Baba Hamlet, Baba Sahne

Performans Ödülleri
Erkek Oyuncu: Ahmet Saraçoğlu, Kanlı Komedya ‘Caligula’, Baba Sahne
Kadın Oyuncu: Aysel Yıldırım, Zabel, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu
Yardımcı Erkek Oyuncu: Mustafa Kırantepe, Akşam Yemeği, Semaver Kumpanya
Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayşegül Uraz, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro
Komedi Erkek Oyuncu: Erdem Akakçe, İntiharın Genel Provası, Tiyatro Adam
Komedi Kadın Oyuncu: Günay Karacaoğlu, Artiz Mektebi, Müjdat Gezen Tiyatrosu
Küçük Salon Erkek Oyuncu: Serkan Altunorak, Killology, Craft Tiyatro

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Gülhan Kadim, Filifu’nun İntikamı, Altıdan Sonra Tiyatro

Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu

Krops Tiyatro, Hiç Kimsenin Öyküsü

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (İstanbul)
Atakan Yılmaz, Angina Pektoris, Küçük Salon

Ozan Kaya, Esnaflar, Tiyatro Teras

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu (İstanbul)
Deniz Danışoğlu, Mecburiyet, Tiyatro NOK

Ilgaz Kaya, Dara, V.O.L.Lnokta

Tasarım Ödülleri
Sahne Tasarımı: Cem Yılmazer, Kürk Mantolu Madonna, Tuba Ünsal Prodüksiyon
Kostüm Tasarımı: Candan Seda Balaban, Hayvan Çiftliği, Altıdan Sonra Tiyatro&D22
Işık Tasarımı: Arek Nişanyan, Boş Şehir, Entropi Sahne
Özgün Tiyatro Müziği: Vulkan Alp, Koray Tarhan, Arjen Brusk, Kargalar-Serencama Qijikan, Şermola Performans
Koreografi: Orçun Okurgan, Woyzeck, Oyun Atölyesi
Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Cıngıllı, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Çocuk Oyunları
Oyun Yazarı: Mehmet Erbil, Kartopu, Hayalbaz Tiyatro
Yapım: Ormandaki Kristal, Oyuncu Tayfası
Yapım: Güneş Kasabası, Maltepe Belediye Tiyatrosu

Yapım:  Babaannemin Çantası , Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı

Kurum Tiyatroları Ödülleri
Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlar, bu projeyi sağlayan kurumlarla oyunun yönetmenleri ile birlikte değerlendirildi.
Netaş Tiyatro Topluluğu, Ayışığında Şamata
Yönetmen: Engin Düzgün

Farkındalık Yaratan Projeler

Tiyatroda ortaya koyulan yapıtlarıyla FARK YARATANLARI, toplumda FARKINDALIK yaratmak üzere gözlemlenen projeler.

Somut Olmayan Kültürel Mirası, Kültürel Hafızayı nesillere taşıma misyonunu sürdüren Karagöz Derneği

Yeni Mekanlar Ödülü

Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi

Yurtdışı Tiyatro Ödülleri
Almanya

Oyun Yazarı: Zeynep Yıldız, Üstü Kalsın, Tiyatro Frankfurt

Farkındalık Yaratan Proje ödülü: Almanya’da Genç kuşağa yönelik Tiyatro Çalışmaları ile 3. Kuşağa dil ve sosyo-kültürel hayatlarına katkı sağlayan programları ile Tiyatro Frankfurt’un…

İngiltere

Kadın Oyuncu: Barış Celiloğlu, Ölüm ve Kız, Londra Theatre East N Bull

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Comments