SANATTANSİNEMA

15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ ULUSAL VE ULUSLARARASI JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU.

 Sinema sanatı üzerine öncü etkinliklerden biri olan ve 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek  Akbank Kısa Film Festivali, ulusal ve uluslararası jüri üyeleri belirlendi.

15. Akbank Kısa Film Festivali,Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”Özel Gösterim” ve “Akbank Kısa Film Forum” bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

Festivalin ön eleme jürisinde; akademisyen Nagihan Çakar Bikiç, oyuncu Ahmet Rıfat Şungar ve  yönetmen Selim Evci yer alıyor. Festivalin ulusal yarışma ana jüri üyeleri ise, oyuncu Funda Eryiğit, yönetmen, senarist ve oyuncu Ercan Kesal, yönetmen, senarist Ömür Atay, sinema yazarı Melikşah Altuntaş ve Derya Bigalı’dan oluşuyor.

Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan 15. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek olan en iyi filmlere 5.000 Dolar ödül verilecek.

Festivalin Uluslararası ana jüri üyeleri ise; yönetmen, senarist Elite Zexer, belgesel yönetmeni Nebojsa Slijepcevic, yönetmen, senarist Gordan Matic, görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan ve Derya Bigalı olarak belirlendi.

Akbank Kısa Film Forum bölümünde ise yapım desteği amaçlı bir kısa film senaryo yarışması gerçekleştirilecek. En başarılı senaryo Akbank Sanat tarafından 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

Forum bölümü kapsamındaki senaryo yarışmasının jüri üyeleri ise oyuncu Ahu Türkpençe, yönetmen, senarist  Tunç Davut, yönetmen, senarist Erdem Tepegöz olacak.

Yarışmayı kazanan filmler, Festival’in ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak.

15. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat ya da www.akbankkisafilmfestivali.com ile www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir.

Ön Jüri Üyeleri

 1. Nagihan Çakar Bikiç – Akademisyen
 2. Ahmet Rıfat Şungar – Oyuncu
 3. Selim Evci – Yönetmen

Ulusal Jüri Üyeleri

 1. Funda Eryiğit – Oyuncu
 2. Ercan Kesal – Yönetmen, Senarist, Oyuncu
 3. Ömür Atay – Yönetmen, Senarist
 4. Melikşah Altuntaş – Sinema Yazarı
 5. Derya Bigalı – Akbank Sanat

Uluslararası Jüri Üyeleri

 1. Elite Zexer – Yönetmen, Senarist
 2. Nebojsa Slijepcevic – Belgesel Yönetmeni
 3. Gordan Matic – Yönetmen, Senarist
 4. Hayk Kirakosyan – Görüntü Yönetmeni
 5. Derya Bigalı – Akbank Sanat

Akbank Kısa Film Forum Jüri Üyeleri

 1. Ahu Türkpençe – Oyuncu
 2. Tunç Davut – Yönetmen, Senarist
 3. Erdem Tepegöz – Yönetmen, Senarist
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı