SANATTAN

2016 DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ

XVI. DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU!

Direklerarası Seyircileri’ nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2015-2016 Tiyatro Sezonunda İstanbul’da sahneye koyulan oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar belli olmuştur.  Ödülleri KADIKÖY Belediyesinin Katkılarıyla 24 Nisan 2016 Pazar günü saat 20:30da Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek törende takdim edilecektir.

İSTANBUL

Prodüksiyon:  12. Gece, İBB Şehir Tiyatroları

Sürekli Mükemmeliyet:  Ayşe Demirel, BBT  

Müzikli Oyun: Yalınayak Müzikhol, Altıdan Sonra Tiyatro

Tek Kişilik Prodüksiyon: Dil Kuşu, Şermola Performans

Yönetmen: Yiğit Sertdemir, Hayal-i Temsil, İBB Şehir Tiyatroları

Oyun Yazarı: Halil Babür, Kasap, İkincikat

Yenilikçi Tiyatro:  Dönence, Küçük Salon Oyuncuları

                                          

Özgün Yeni Oyun: Kamamber, Kara Kabare

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Sessizliğin İçinden, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ali Kılıç, Maltepe Belediye Başkanı

Maltepe Belediye Tiyatrosunun Kuruluşu ve hiç tiyatro gitmemiş yörelere turne düzenlenmesi

Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)

Ensemble: Yoldan Çıkan Oyun, Talimhane & Zorlu PSM

Komedi Ensemble: Necmiq, E.S.E.K.

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Cüneyt Yalaz, Kim Var Orada, BGST

Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl, Hansel ve Gretel’in Öteki Hikayesi, Oyun Atölyesi

Yardımcı Erkek Oyuncu: İlker Yasin Keskin, Kim Var Orada, BGST

Yardımcı Kadın Oyuncu:  Nazan Yatgın Palabıyık, Fehim Paşa Konağı, İBB Şehir Tiyatroları

Komedi Erkek Oyuncu: Tolga Çıklaçiftçi, Polisler, 3 MOTA

Komedi Kadın Oyuncu: Zeynep Kankonde, Bütün Kadınların Kafası Karışıktır, AYSA Prodüksiyon

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Barış Gönenen, Kabileler, İkincikat

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Zeynep Dinsel, Soğuyunca Acımaya Başlar, Tiyatroperest

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı:  Barış Dinçel, Yarın Başka Koruda, BBT

Kostüm Tasarımı: Candan Günay Tuna, Erkek Arkadaş, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Işık Tasarımı: Cem Yılmazer, Hayal-i Temsil, İBB Şehir Tiyatroları

Efekt Tasarımı: Cenk Taşkan, Frankenstein, Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu

Özgün Tiyatro Müziği: Berk Kalyoncu, Açlık, Sarı Sandalye

Koreografi: Yeşim Alıç, Erkek Arkadaş, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:

Tiyatro D.E.M, Kassandra Reality Show

Tiyatro Sahnesiz, Maskeliler

Genç Yetenek Ödülleri  (İstanbul)

Ayça Zeynep Genç, Kassandra Reality Show,Tiyatro D.E.M

Dilek Dilan Saydut, EX S, E.S.E.K.

Tiyatro Yöneticileri

Çağla Çolak Beken,  ODA Tiyatrosu

Yayın Kuruluşları

Müstehak Dergisi

Tiyatro Guide

İstanbul Tiyatroları

Kurum Tiyatroları

Tiyatro Maltepe ( Maltepe Belediye Tiyatrosu ), Yer Altındakiler

İş Oyuncuları, Bahar Noktası

Emek Ödülleri: (İstanbul Dışı Ödüllerle birlikte Eskişehir’de takdim edilecek)

Metin Zakoğlu   

Ümit Denizer ve Turgut Denizer  “AÇOK”  Çocuk Tiyatrosu

Yurtdışı Tiyatrolar: (İstanbul Dışı Ödüllerle birlikte Eskişehir’de takdim edilecek)

BULGARİSTAN

Kırcaali Kadriye Latifova Tiyatrosu, Boyacı, Oyun Yazarı: Tuncer Cücenoğlu

ÇOCUK OYUNLARI

Yapım: Yuno, Tatavla Genç Tiyatro

Yapım: Masal Fabrikası, Hayalbaz Oyun Atölyesi 

Yapım: Zaman Makinası2- Albert Einstein, Tiyatro 34

Yapım: Dünyanın Yemeği, Tiyatrotem

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı