İzmirSANATTAN

5. Uluslararası İzmir Sanat Bienali

TOPLAM 111 SANATÇININ 111 ESERİ BİENAL SÜRESİNCE SEBA SANAT GALERİSİ -TC KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET RESİM HEYKEL MÜZESİ KONAK VE FUAR SERGİ ALANLARINDA 3- 6 MAYIS 2019’DA SANATSEVERLERLE BULUŞACAK.

5. Uluslararası İzmir Sanat Bienali‘nde konu başlığı olan DÜNYA ÖTESİ kavramı, sanatçının kendi düşüncesinin yorumu ile ifade edilecek ve her sanatçı eserlerinde kişisel yorumunu ele alacak. İmgesel anlatım sanatçının kendi benliğinin görsel sunumu olacak.

5. Uluslararası İzmir Sanat Bienali’ne yurt dışından 4 ülkeden Kolombiya, Rusya, Hindistan ve Peru’dan 4 sanatçı, Türkiye’den 111 sanatçı ‘Dünya Ötesi’ konusunu ve bu sanatçıların 34’ü 2019 yılının GöbekliTepe yılı olması nedeni ile 4. Altın şehir projesi kapsamında GöbekliTepe’den çıkan 34 eseri kendi tarzlarında yorumladılar ve Bienalde bu eserler sergilenecek.

Konfreanslar:

Prof.Dr. İsa ELİRİ (Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi) Sanat Eğitiminin Önemi ve Gerekliliği konusunda 3 Mayıs Saat:15:00 D.R.H.Müzesi Konak,
Dr. Öğretim üyesi Hüseyin UYSAL (Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzei Sanatlar eğitimi Resim İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi) Zanaat ve Sanat Konusunda 6 Mayıs saat:14:00 D.R.H.Müzesi Konak 

5. Uluslararası İzmir Sanat Bienali Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulunun, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığının, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığının İzmir İl Kültür Müdürlüğü T.C Devlet Resim Heykel Müzesinin salon desteği ile Seba Sanat Galerisi ve 14 Sanatçının,  maddi destek ve himayelerinde gerçekleştiriliyor.

5.si gerçekleştirilen Uluslararası İzmir Sanat Bienali ile İzmirlilerin sanatla buluşmasından öte sanatla iç içe yaşamaya başlaması hedeflenmektedir. Bu nedenle uzun vadeli ve sürekli bir etkinlik olarak planlanarak “bienal” olarak düzenlenmekte ve sanat izleyicisinin arttırılması, toplumun her kesiminden izleyicinin bienale çekilebilmesi önemsenmektedir.

 

Başa dön tuşu