RESİMSANATTAN

55 yıllık sanat yaşamının sonucu: ‘Sonsuzluk’

55 yıllık sanat yaşamını geride bırakan sanatçı Teoman Südor’un ‘Sonsuzluk’ adlı resim sergisi Galeri Diani’de açıldı.

Sanat yaşamında 55 yılı geride bırakan duayen sanatçı Teoman Südor‘un zaman ve mekandan soyutlanmış doğa, ışık ve felsefe üzerine kurduğu resimleri Galeri Diani’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatçı, doğayı yeniden resmederken kendi felsefi bakış açısıyla yarattığı dünyanın içine izleyiciyi çekiyor, canlı renkleri, figürleri ve ışığıyla yeni bir yaratılış hikayesi sunuyor.

Sanatçı, dinsel mitler, mitolojik öyküleri, kendi düşleri ve hayalleri ile birleştiriyor ve zamanın sonsuzluğuna bırakılan eserleri ortaya çıkartıyor. Fantastik simgeler ve figürleri sürrealist biçimde tuvaline aktaran Südor, eserlerine derin felsefi boyutlar katmayı da ihmal etmiyor.

Doğa ve insanın sonsuz döngüsünü sorgulayan usta bir sanatçının eserlerinden oluşan bu sergiyi Galeri Diani‘de 28 Nisan 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Galeri Diani’nin son beş yıldır gelenekselleştirdiği sanatçılar, eleştirmenler ve izleyicilerin katılımıyla gerçekleştirdiği sergi üzerine yapılacak olan söyleşi ise 21 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Açılış Kokteyli: 7 Nisan 2018, Cumartesi  Saat 17:30

Galeri Diani
Bostanbaşı cad. No:3 Beyoğlu, İstanbul
(Cezayir sokağı alt girişinin yanı)

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı