ETKİNLİKLER

7. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali

116 Koro 4264 Korist ile Müzik Şöleni

Maltepe’de müzik şöleni yaşanacak. SANSEV tarafından düzenlenen 7. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali, 2-5 Mayıs 2019 Tarihleri arasında Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl yurt içi ve yurt dışı 25 şehirden, minik, çocuk, genç, yetişkin, karma olmak üzere her kategoriden 116 koro 4264 korist sahne alacak.

SANSEV’in açıklaması şöyle;

Sanatçılar, sanat severler,  şefler, yediden yetmişe koristler kentin en büyük sanat etkinliklerinden birinde buluşacak…

7. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali…

2, 3, 4, 5 Mayıs’ta yine Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde…

”Herkes için sanat, her yaş için sanat” sloganıyla yola çıkan SANSEV’ in Maltepe Belediyesi’nin desteği ile düzenlediği etkinlik, katılımı, jürisi, sunumu ve etkisiyle ülkenin en büyük, en farklı koro festivali.

Korolar 15 dakikalık konser için toplam 69.228 km yol yapacaklar! İşte bu AŞKtır.

Her yaştan çoksesli müzik tutkununu birleştiren, alanın ustalarıyla tanışma fırsatı sunan, Anadolu’dan çocuklara/gençlere İstanbul’u görme vesilesi yaratan etkinlik aslında dev bir şölen! Bu yıl yurt içi ve yurt dışı 25 şehirden, minik, çocuk, genç, yetişkin, karma olmak üzere her kategoriden 116 koro 4264 korist sahne alacak.

Her yıl bir onur bestecisinin tanıtıldığı ve adına ödül verildiği festivalin bu yılki onur bestecisi Van Gogh, Gılgameş operalarının, Hürrem Sultan Balesi’nin ünlü bestecisi Nevid Kodallı.

Bir ilk!

Bu yıl ilk kez ”Çoksesli Müziğe Adanmış Yaşamlar” ödülü,  duayen piyanistimiz Ayşegül Sarıca’ya verilecek.

Koroları, Mustafa Apaydın’dan Rengim Gökmen’e, İbrahim Yazıcı’dan Leyla Pınar’a, Cem Mansur’dan Turgay Erdener’e kadar çok sesli müziğin ustalarından oluşan dev jürinin  değerlendireceği etkinlik, Müjgan Özçay’ın farklı ve renkli sunumuyla yine çok heyecanlı, çok keyifli, çok eğlenceli…

Festivale katılan korolar akşamları Maltepe’nin çeşitli noktalarında mini konserler verecek, ilçenin gecesi- gündüzü müzikle çınlayacak. 2-5  Mayıs arası Maltepe müziğin, enerjinin, heyecanın adresi olacak.

Sabah 10.00’dan  akşam 21.00’e kadar  müzikle dolu dört gün yaşanacak.

Festival 5 Mayıs’ta bütün koroların heyecanla beklediği coşkulu ödül töreni ile kapanacak.

Davetlisiniz!

İstKoroFest 7,  Türkan Saylan Kültür Merkezi  Kardelen 1 salonunda ücretsiz olarak izlenecek.

Haber: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı