SANATTAN

Açık Stüdyo Günlerine Katılan Sanatçılar Belli Oldu!

7-9 Ekim 2016 tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleşecek olan Açık Stüdyo Günleri´nde ev, atölye ve alanlarını sanatseverlere açacak sanatçılar belli oldu!

Bu sene 7-9 Ekim tarihleri arasında 3.sü gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri‘nde sanatçılar galeriye ihtiyaç duymaksızın kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor. ASG 2016´da resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat mekanları, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemenin ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri 2016‘da 70’in üzerinde gelen başvuru arasından yapılan seçimlerde sonucunda 46 sanatçı, 32 atölye ve alan, kapılarını 7-9 Ekim tarihlerinde ASG ziyaretçilerine açıyor olacak.

ASG 2016 bağımsız sanat alanları ve sanatçıları:

Mustafa Albayrak, Ali Alizadeh, Bulut Bagatur, Gözde Başkent, Deniz Beşer, Gül Bolulu, Selim Büyükgüner, Beyhan Cansu, Özgür Demirci, Görkem Dikel, Bekir Eke, Bedia Ekiz, Zeynep Güldoğdu, Meryem Güldürdak, Defne Güntürkün, İdil Güral, Desen Halıçınarlı, Benoit Hamet, Harup ( Michael David Conduit, Busra Erkara, Cyriel Jacobs, Cansu Korkmaz, Pria Sasha Nayar, Lucien Samaha, Küratör: Efe Songun), Ece Kalabak, Sedef Karakaş, Gamze Koca, Selin Kocagöncü, Deniz M. Örnek, PASAJ, Ayşen Savcı, Şehlem Kaçar Sebik, Kamen Stoyanov, Zeynep İnci Şenneyli, Emine Şenses, Fatma Sağ Tunçalp, Taylan Ünal, Özlem Ünlü, Leah Westberry, Toby Westberry, Demet Yalçınkaya, Hale Yiğit, Baysan Yüksel, Nuray Yolcu

juliane-saupedeniz-beser

Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Juliane Saupe ve Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir.
Detaylı bilgi için:
http://www.openstudiodays.com/

Selfiewebbie reklam

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı