ETKİNLİKLER

Akademililer Sanat Merkezi Resim Sergisi – Ayşenur Köksal “ARKA PLANDA KALANLAR”

Ayşenur Köksal “ARKA PLANDA KALANLAR” isimli sergisiyle Akademililer Sanat Merkezinde sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 

Arka planda kalan insanların, görülmeyen yada görülmek istenmeyen hikayelerini kendine ait bir figür anlayışıyla anlatan Ayşenur Köksal, eserleriyle izleyiciyi hayatın anlamını sorgulamaya davet ediyor. 

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide, sanatçı figüratif anlatımın klasik biçim ve üsluplarını kullanarak yeni bir görsel dil oluşturmaktadır. Kendisiyle ve yaşadığı zaman dilimiyle olan hesaplaşmasında, belleklerimizin kıyısında köşesinde kalmış yaşanmışlıkların ve düşünceye bağlı kurguların izleriyle hayatı sorguluyor. İzleyiciyi bilinçli olarak içinde bulunduğu zaman ve mekandan koparıp resmin karşısında kendisiyle yalnız bırakan sanatçı, onların kendi geçmiş ve geleceğine karşı duyacağı rahatsızlığı da bir göstergeye dönüştürerek resimlerini bir ifade aracı olarak kullanıyor.  

Hayatın akışı içinde bazen var, bazen yok olan insanların sessiz çığlıklarına tanıklık eden sergi 3 Kasım – 3 Aralık 2016 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde 11:00 – 19:00 saatleri arasında görülebilir.

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok No:37 Beyoğlu/İstanbul

artik-gec%cc%a7-tuyb-150x150-cm-2016

oyunun-sonu-tuyb-140x120cm-2016

ZEYNEP İLAN

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı