SANATTAN

Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile Akbank Sanat’ın iş birliğinde 37’ncisi düzenlenen “Akbank Günümüz Sanatçıları Yarışması”nın kazananları belli oldu.

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya yapılan yaklaşık 800 başvuru, Melih Görgün, Prof. Dr. Aslı Serbest ve Prof. Dr. Mona Mahall‘dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Ahu Akgün

Bu yıl “Ortak Stratejilerin Gösterisi” temasıyla gerçekleştirilen yarışmada, 20 eser finale kalırken, finale kalanlar arasından 4 sanatçı ödüle layık görüldü. Sanatçılar Ahu Akgün, Merve Vural, Özge Yalacak ve Semra Doğan Ak, ödüllerini Akbank Sanat’ta düzenlenen törende aldı.

Merve Vural

Finale kalan eserlerden oluşan, küratörlüğünü Melih Görgün’ün üstlendiği sergi de sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Sergide, ödül alan isimlerin yanı sıra Cemil Toprak, Çağla Vera Kılıçarslan, Dilara Özüçelik, Egemen Tuncer, Engin Ümer, H. Esra Oskay-Malicki, Hazal Ünsal, Kadir Kayserilioğlu, Lara Lakay, Larissa Araz, Meltem Koçak, Numan Erdinç, Osman Sadi Temizel, Semiha Betül Yıldız, SUPER NORMAL, Ufuk Aydın’ın eserleri yer alıyor.

Cemil Toprak

Resim, heykel, enstalasyon ve video gibi çeşitli alanlardaki üretimlerin bulunduğu Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Sergisi, 31 Temmuz 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Özge Yalacak
Semra Doğan Ak

Başa dön tuşu