ETKİNLİKLER

Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde Yetişkinlere ve Çocuklara Özel Dans Dersleri

AKBANK SANAT, Nisan ayı Dans Atölyesi programında hem yetişkinler hem de çocuklar için dans tutkunlarına özel dersler dikkat çekiyor.

Yetişkinler için Dans Dersleri

3-27 Nisan 2019 Cumartesi

Eğitmenler: Alper Marangoz, Evrim Akyay, Gizem Bilgen, Bengi Sevim Yörük

Tecrübeli eğitmenler gözetiminde başlangıç ve orta ileri seviyede yapılacak bu derslerde, katılımcıların teknik donanımı sağlanarak, bedenlerine vizyon katacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

  • Başlangıç Seviyesi

Çarşamba/Cuma: 18.30 – 19.30

Cumartesi: 13.00 – 14.00

  • Orta ve İleri Seviye

Perşembe: 18.30 – 19.30

  • Çocuklar için Yaratıcı Dans Dersleri

6/13/20 Nisan, Cumartesi

  1. grup (7 – 10 yaş): 11.00 – 12.00
  2. grup (4 – 6 yaş): 12.00 – 12.45

Eğitmen: Bengi Sevim Yörük

4 – 6 ve 7 – 10 yaş arası çocuklarla yapılan dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel – kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlamaktadır. Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim.

Bilet: 15 TL

(*11, 26, 27 Nisan tarihlerinde ve resmi tatil günlerinde ders yapılmayacaktır)

Vinyasa Yoga

2/9/16/30 Nisan, Salı

4/11/18 Nisan, Perşembe

Saat: 09.00 – 10.15

Eğitmen: Gökçe Ergin

Yoga uygulaması fiziksel olarak güç ve esneklik kazandırır. Fiziksel bedenin rahatlamasıyla nefesimiz derinleşir ve beden içerisinde özgürce hareket etmeye başlar. Yoga pozlarının içerisinde rahat bir beden ve özgür bir nefesle kalmaya başladıkça zihnimiz de buna eşlik eder ve sakinleşmeye başlar. Bir Hatha yoga çeşidi olan Vinyasa Yoga, akıcı poz serilerinin nefes ile koordineli bir şekilde uygulanmasıdır. Vinyasa akışı bedende ısı yaratır ve kademeli olarak ilerleyen pozlarda öğrencinin daha derine inmesine olanak sağlar.

Bilet: 25 TL

Aerial Dans

6/13/20 Nisan, Cumartesi

Saat: 14.30 – 15.30

2/9/16/30 Nisan, Salı

Saat: 18.30 – 19.30

Eğitmen:  Önder Çevik

Vücut enerjisini yeniden düzenlemek, vücut hizasını bulmak için yer çekimi kuvvetinin etkisiyle çalışan bir egzersiz metodudur. Bu sistemin içerisinde dans, pilates, kondisyon, akrobasi ve özellikle rahatlama ve esneme içeren hareketlerle teknik bir disiplin yaratılmıştır. Bu disiplinlerin desteğiyle zenginleştirilmiş ve en önemlisi yer çekimini avantaja çevirerek daha az enerjiyle daha yüksek esneklik, güç ve denge kazanımı sağlayan bir disiplindir. Vücudu yeniden düzenlemek, bedeni zihin merkezli duygusal kirliliklerden arındırmak için harika bir araçtır. Yer çekimiyle boşluk hissine güvenme bu teknikte bir bütün olarak çalışır. Ayrıca bu disiplin, uçmanın tarifsiz hissini de yaşatır.

Bilet: 35 TL

Tai Chi Chuan

6/13  Nisan, Cumartesi

Saat: 17.00- 18.30

Eğitmen:  Ece Dündaralp

Yin ve Yang yani iki zıt güç veya enerji “uyumlu” ve “sürekli” bir akışa girerse buna Tai Chi denir. Tai Chi Chuan ise Tai Chi Prensibine göre tasarlanmış bir içsel Kungfu ekolüdür. Hareketli meditasyon olarak da tanımlayabileceğimiz Tai Chi Chuan yavaş ve akıcı hareket serilerinden oluşur. Bu çalışmalar sayesinde bedenimizi ve zihnimizi daha iyi anlar; kaslarımızın, tendonlarımızın, kemiklerimizin güçlenmesinin yanı sıra niyetlerimizi, hislerimizi, farkındalığımızı ve yaşam enerjimizi de güçlendiririz. Bedenimizi tek parça olarak hareket ettirme becerisi kazandırıp, kalp ve zihin bütünlüğü kuruldukça ve kendi içimizde bütünleştikçe, çevremiz ile de bütünleşiriz.

Ders İçeriği

Form Akışlarına hazırlık niteliğinde en temel hareket prensipleri ile doğru ve dengeli durabilmeyi, yumuşak ve akıcı hareketler (ipek eğirmek, Yin Yang topunu çevirmek) ile bedenimizdeki gerginlikleri hafifletmeyi, Tai Chi yürüyüşleri ile bacaklarımızı güçlendirirken Kungfu Qigongun temeli olan “ağaç duruşları” ile canlılığımızı gözlemlemeyi öğreneceğiz.

Omurganın canlanmasını ve duruş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olacak çalışmalar da derslerin önemli, bir parçasıdır.

Bilet: 25 TL

Dans atölyesi biletleri Biletix’ten ve Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.

Başa dön tuşu