ETKİNLİKLER

AKBANK SANAT, Şubat Ayı GAGA Dans Atölyesi Programı

Akbank Sanat Dans Atölyesi’nden Bir İlk Daha; ‘GAGA’

AKBANK SANAT, Şubat ayı Dans Atölyesi programında ünlü koreograf ve sanat yönetmeni Ohad Naharin tarafından geliştirilen “Gaga” hareket dilini İsrail Konsolosluğu ve Gaga People desteğiyle dans tutkunları ile buluşturuyor.  Gaga, bedeni keşfetmeyi, güçlendirmeyi, duyuları ve hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefleyen ve ayrıca bedene esneklik, dayanıklılık, çeviklik, koordinasyon ve verimlilik dahil beceriler kazandıran bir hareket dili…

Koreograf Guy Shomroni tarafından verilecek atölyede; Gaga katılımcıları, bedene ve fiziksel duyumlara ve dinlenmeye odaklanacaklar. Gaga, Naharin’in dansçıları ile iletişim kurma ihtiyacından ve devam eden hareket araştırmalarındaki merakından kaynaklanmış ve gelişmiş bir dans türü.

Gaga/People dersleri dans ve hareket konusundaki geçmişlerine bakılmaksızın, 16 yaşından büyüklerin katılabileceği dersler için dans tecrübesi aranmıyor. Gaga/People dersleri, katılımcıların bedenlerine ve hayal güçlerine bağlanmalarını, fiziksel farkındalıklarını, esnekliklerini ve dayanıklılıklarını artırmalarını ve sıcak, kabul edilebilir bir atmosferde hareket zevkini yaşamalarını sağlayan yaratıcı bir çerçeve sunuyor.

Gaga/Dancers dersleri ise profesyonel dansçılara veya 16 yaşından büyük ileri seviye dans öğrencilerine hitap ediyor. Gaga/dancers, dansçıların fiziksel duyumlar konusundaki farkındalıklarını artıran, mevcut hareket seçenekleri kapasitesini genişleten, enerjilerini düzenleyen ve hareket kalitesini çok çeşitli dokularla zenginleştiren bir eğitim.

Ohad Naharin’in Repertuar Atölyesi; dansçılara Naharin’in koreografik eserlerinden parçalar sunarak ve Gaga’daki eğitimlerini repertuarlara nasıl aktardığını uygulama fırsatı sunuyor.

Guy Shomroni  GAGA Atölyesi Programı

11/12/13/14/15 Şubat

11.00 – 12.15: Gaga/Dancers Atölyesi (Profesyonel Dansçılar için)

12.30 – 14.00: Ohad Naharin’in Repertuar Atölyesi

12/14 Şubat

14.30-15.30: Gaga/People Atölyesi (Herkes için)

Biletler Biletix’ten ve Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.
Bilet: 15 TL
Katılım 18 kişi ile sınırlıdır

Başa dön tuşu