Genel

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, İstanbul’da İlk Ofisini Açtı

Haber- Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın, Kadıköy Yoğurtçu Parkı Caddesi’nde yeni ofis açılışı bugün gerçekleştirildi.

Ali İsmail Korkmaz, Gezi Eylemleri sırasında Eskişehir’de insanlık dışı bir saldırı sonucuöldürülmüştü. Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi, Ali İsmail’in hayallerini yaşatmak için Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nı kurmuşlardı. Hatay’da bulunan vakıf özellikle başta gençlerin eğitimi olmak üzere birçok projeyi hayata geçiriyor.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı uzun zamandır İstanbul’da bir ofisin açılması için çalışma yürütüyordu. Yoğun çalışmalar sonucu bugün Kadıköy Yoğurtçu Parkı Caddesinde ofisin açılışı gerçekleşti.

Hatay’da yaşanan depremde vakfın ana binası yıkılmıştı. Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi, yıkılan binanın yerine yeni bina yapılması için hazırlıkların yürütüldüğünü söyledi.

Kadıköy’de ki ofisin açılışına, Aile İsmail Korkmaz’ın ailesi, Mücella Yapıcı, Gülsüm – Sami Elvan, Melike Demirağ, Nilüfer Aydan, Alper Taş, Sevinç Erbulak, Arzu Çerkezoğlu, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın düş elçileri ve Ali İsmail Korkmaz’ın sevenleri katıldı.

Vakfın açılışında Anne Emel Korkmaz, Baba Şehap Korkmaz ve ağabey Gürkan Korkmaz bir konuşma yaptılar. Gürkan Korkmaz, konuşmasında ‘Ali İsmail Korkmaz Vakfı fikrinin kaynağı Ali İsmail Korkmaz’ın yaşam idealleridir. Ali İsmail’in iyilik yapmayı ve bunu kurumsal hale getirmeyi hayal ettiğini, tuttuğunu notlarından öğrendik. Bunun üzerine Ali İsmail’i ölüm şekliyle değil yaşam şekliyle anmak ve hatırlamak için vakıf fikrini hayata geçirildik.’ dedi.

Ruhsal Acılarla Karşı Karşıya Kaldığımızda Ne Yapmalıyız? – Etingü Dönmez Durgun yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu