ETKİNLİKLERSERGİ

Alikev Genç Sanatçı Fonu 2023 Dönemi ‘Tanıklık’ Sergisi

“Tanıklık” teması ile çağrıya çıkılan ve 12 yararlanıcının yer aldığı Genç Sanatçı Fonu (GSF) Programı, açılışında Emel Korkmaz ve eser sahiplerinin katılacağı sergi ile 4. dönemini tamamlayacak.

22 Aralık 2023-20 Ocak 2024 tarihleri arasında Karşı Sanat’ta açık olacak sergide; 12 genç sanatçının video, belge film, video şiir, enstalasyon, kısa film, müzik gibi farklı alanlarda hazırlanmış eserleri ziyaretçilerle buluşacak. Sergi; söyleşi, atölye ve GSF Etki Raporu lansmanı gibi çeşitli etkinliklerle devam edecek..

“… Tanıklık kavramı, dilin sınırlarını aşan deneyimi ifade etmek açısından önemli bir noktada durur. Afazi, tanıklığı yaşamış olmakla birlikte, tanıklıklarımızı ifade edebilecek dilden yoksun olduğumuz bir durumu simgeler. Yaşanan durumları, edinilen tanıklıkları ifade edebilecek araçlardan ve kavramlardan yoksun olma durumunu. Alikev Genç Sanatçı Fonu ile  bir araya  gelen sanatçılar işlerinde, bugün ve geçmiş arasındaki sürekliliği ve biriken imgeleri vurgulayarak, izleyicileri şimdinin tanıklığına çağırıyor. Çıkan fırtınada geleceğe doğru sürüklenirken geçmişe bakan ve geleceği gören Tarih Meleği gibi…”
-Sergi metninden alıntı

Küratörler 
Sena Tural & Deniz Zeybek

Sanatçılar 
Alihan Erdoğan & Ezgi Ceylan – Anet Sandra Açıkgöz – Dilan Mine Uğurlu – Ebru Aksoy – Ecre Begüm Bayrak – Gamze Çiçek – Hazal Beril Çam – Mavi Melike Çatkın – Özlem Köse – Seyhan Yegin – Suhan Lalettayin & Hakan Öktem – Yazı Ece Köz & Nur Bardakçı

Açılış:
22 Aralık Cuma
Saat 18.00

Karşı Sanat
İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı 6. kat
Beyoğlu – İstanbul

İyi Bir Kahvaltı Zihni Güçlendiriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu