SANATTAN

Anıtkabir Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Anıtkabir Komutanlığı, Anıtkabir Derneği ve Anadolu Fotoğraf Derneği tarafından Anıtkabir’i fotoğraflarla geniş halk kitlelerinin gündemine sunmak maksadıyla ortaklaşa düzenlenen fotoğraf yarışması 20 Mayıs 2015 tarihinde sona erdi.

Anıtkabir Derneği’nen yapılan açıklamaya göre; jüri üyeleri, 248 katılımcının 992 eserini titizlikle değerlendirerek, dereceye girenleri belirledi. Toplam 32 eser ödüle layık görüldü.

Değerlendirme sonucu Ünal Kalafat birinci, Gökalp Bilici ikinci, Cemil Belder üçüncü seçildi. Yine Gökalp Bilici’nin bir fotoğrafı ile Adnan Küçüksağır ve Mehmet Sancı’nın fotoğrafları, mansiyon ödülüne layık bulundu.
Dereceye girenlerin yanı sıra sergileme ödülü için 20 fotoğrafın seçileceği yarışmada, elemede zorluk çekildiğinden 22 eser seçildi.Sergileme alan eserler arasında derecelendirme olmadığı belirtildi.

Anıtkabir Teşvik Ödülü’nü Cemil Belder, Kahraman Bekcili, Zeynel Abidin Yeşilçay’ın fotoğrafları kazanırken, Anadolu Fotoğraf Derneği Özel Ödülü’ne ise Ramazan Denizli layık görüldü.

Ödül töreni, 15 Haziran saat 18.00’de Anıtkabir’de gerçekleştirilecek.

ANITKABİR FOĞTOĞRAF YARIŞMASI BİRİNCİSİ

 

ANITKABİR FOĞTOĞRAF YARIŞMASI İKİNCİSİ

 

ANITKABİR FOĞTOĞRAF YARIŞMASI ÜÇÜNCÜSÜ

 

ANADOLU FOTOĞRAF DERNEĞİ ÖZEL ÖDÜLÜ

 

ANITKABİR TEŞVİK ÖDÜLÜ

 

 

ANITKABİR TEŞVİK ÖDÜLÜ 2

 

ANITKABİR TEŞVİK ÖDÜLÜ 3

 

 

ANITKABİR FOTOĞRAF YARIŞMASI MANSİYON

 

 

ANITKABİR FOTOĞRAF YARIŞMASI MANSİYON 2

 

 

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı