MÜZİKSANATTAN

Ari Aliciyan’dan ‘Bir Çingene Masalı’

Besteci ve aranjör Ari Aliciyan, heyecanla beklenen enstrümantal şarkısı “Bir Çingene Masalı”nı tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerle buluşturdu.

Dinleyicilere romanların aşk dolu dünyasına unutulmaz bir yolculuk sunan müzikal İki bölümden oluşan şarkı “Bir Çingene Masalı”, duygusal bir aşk hikayesini anlatmayı hedefliyor ve büyüleyici bir atmosfer yaratıyor.

İlk bölümde, kavuşamayan bir çiftin iç içe geçmiş duygularını ve hüzünlü hikayelerini müzikal bir dille dile getiren Aliciyan, dinleyicileri duygusal bir yolculuğa davet ediyor. İkinci bölümde ise umudun ve kavuşmanın temsili olarak şarkı, enerjik melodilerle dolu coşkulu bir evreye geçiyor. Bu kısım, dinleyicilerin içsel bir heyecan yaşamasına imkan tanıyor.

Ari Aliciyan, “Bir Çingene Masalı” şarkısında birbirinden yetenekli ve deneyimli müzisyenlerle işbirliği yaptı. Şarkıda klarnette Onur Aydemir, İstanbul Kemençesi’nde Sercan Halili, kanunda Sevan İnyapan, ud ve cümbüşte Altuğ Öncü, piyanoda Yusuf Sağlamlar, perküsyonda Mehmet Akatay, perdesiz bassta Atakan Arslan ve trompette Hasan Gözetlik yer alıyor. Şarkının miks ve mastering işlemleri ise Ruhi Doğa Saraç tarafından gerçekleştirildi. Kapak tasarımı ise Duru Aybey tarafından hazırlandı.

Ari Aliciyan, “Bir Çingene Masalı” şarkısını dinleyicilerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bu büyülü deneyimi yaşamanın heyecanını ifade etti.

‘Depremzede Çocuklara Duygu Dostu Olalım’ Projesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu