SANATTAN

‘Artantakya 2024 Genç Yetenek’ Yarışma Başvuruları Başladı

Artantakya 2024 Genç Yetenek 4. edisyonu için son başvuru
1 Nisan 2024

“Artantakya 4. Genç Yetenek” yarışması ile üniversitelerde öğrenim gören (güzel sanatlar fakültelerinin herhangi bir dalında lisans veya yüksek lisans öğrencileri) genç sanatçı adaylarını desteklemek, özgün ve çağdaş sanatsal üretime teşvik etmek, yaratıcı düşüncelerle sanat eserleri üretmelerini amaçlanıyor.

https://www.artantakya.com/

KATILIM KOŞULLARI

KONU: Serbest

TEKNİK: Serbest

KATILIM: Yarışmaya, · Resim, · Heykel, · Seramik, Cam · Fotoğraf, · Özgün Baskı, · Yerleştirme (Enstalasyon), · Video art İle katılım sağlanabilir. Katılımcı, bu yarışmaya en az 3 eser gönderecekler. Seçici kurulun yapacağı değerlendirmeler sonucunda her katılımcının bir özgün eseri sergilenecektir. Ancak Seçici Kurul özel durumlarda birden fazla eseri sergilemeye değer bulabilir.

ESERLERİN ÖZGÜNLÜĞÜ: Katılımcıların, bu yarışma için hazırlayacakları özgün, yenilikçi, öncül eserlerle yarışmaya katılmaları gerekmektedir.

ESER BOYUTLARI:

  • Gerçek sergi ortamında sergilenebilen eserler, (resim, baskı resim, fotoğraf vb.) yatay veya dikey kenarlarının uzunluğu 100 cm’yi geçmemelidir.

  • Üç boyutlu eserlerin taban ölçüleri: en çok 100 cm. yükseklik en çok 150 cm. olmalıdır (Üç boyutlu eserlerin en az 5-6 farklı (Tam üstten ve tam yanlardan dâhil olmak üzere) açıdan, mümkünse eşit ışık altında, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları belirtilen mail adresine gönderilmelidir).

  • Enstalasyon çalışmaları en çok 2m2 boyutlarındaki bir alanı kapsamalıdır.

AŞAĞIDAKİLERİ HAZIRLAYIP E-MAİL ATINIZ:

Gönderilen çalışmaların adı, tekniği, malzemesi, boyutu, sergilenirken uygulanacak fiyatı ve yılı gibi bilgileri içeren KÜNYE si bulunmalıdır. Katılımcının kısa özgeçmişi, başvuru bilgileri, eserin bu yarışma için yapıldığına ilişkin bildirim ve varsa eserle ilgili kısa bir açıklama notu künye içinde olmalıdır. Katılımcı fotoğrafı ve katılımcının öğrenci olduğuna dair belge de ekleyerek e-mail gönderiniz.

SEÇİCİ KURUL

Prof. Dr. Selda Mant – Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

Prof. Meysem Samsun – İnönü Üniversitesi

Prof. Melihat Tüzün – Trakya Üniversitesi

Doç. Dr. Devabil Kara – Marmara Üniversitesi

Öğr. Gör. Şenol Özdevrim – Kıbrıs Amerikan Üniversitesi

Erkan Doğanay – Küratör

Bilgin Aygül – Artankara kurucusu

TAKVİM:

Yarışmaya katılacak eserlerin çözünürlüğü 72 dpi kısa kenarı 30 cm olacak ve jpeg formatında e-posta ile 1 Nisan 2024 tarihine kadar gönderilmelidir. Gönderimler artantakya@gmail.com adresine yapılacaktır.

ÖDÜLLER: 1. 2. 3. Mansiyon 3 ve Sergileme

SONUÇ:

Sonuçlar 1 Nisan 2024 tarihinde web sayfası ve sosyal medya hesaplarımızda duyurulacak. Dereceye giren ve jüriden en yüksek puanı alaneserler, 15 Nisan Dünya Sanat Gününde www.artantakya.com da ve ArtAntAkyA 5th Virtual Contemporary Art Show’da sergilenecek. Her iki etkinlik için KATILIM belgesi verilecek.

TAAHHÜTNAME:

Aşağıda yazılan metin A4 kağıdına yazılıp eser sahibi tarafından imzalanarak eserle birlikte gönderilecektir.

1.) Yarışma hiçbir surette ticari amaç gütmemektedir. Yarışmacılardan katılım ücreti veya herhangi bir başlık adı altında ödeme talebi bulunmamaktadır.

2.) Yarışmacılar, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanunu kapsamında özgeçmiş bilgisini, cep telefon numarasını, e-mail adresini, adres bilgilerini kendi özgür iradesiyle ve açık rızasıyla vermiştir. Yarışmacıya ait verileri bulundurabilir, depolayabilir ve işleyebilir.

3.) Göndermiş olduğum eserin bana ait olduğunu, daha önce herhangi bir yarışmada yer almadığını, sergilenmediğini alıntı, kopya, çalıntı olmadığını beyan ederim. Eserimin Artantakya tarafından sosyal medya ve yayın organlarında yayınlanabileceğini, yapacağı duyuru ve reklam çalışmalarında kullanabileceğini kabul ve beyan ederim.

Bu yarışmaya ait şartname hükümlerini okudum, anladım, kabul ettim.

Tarih: İmza: Ad Soyad:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu