ETKİNLİKLERSERGİ

artSümer Sergi – Banu Birecikligil “Lathyrus’un Sabahı”

.artSümer, The Empire Project iş birliğiyle Banu Birecikligil’in “Lathyrus’un Sabahı” başlıklı kişisel sergisine 12 Eylül – 14 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında ev sahipliği yapıyor.

Birecikligil’in yeni resim ve heykellerinden oluşan sergi, temel sosyal ihtiyaçlarımız olan insan teması, aidiyet duygusu, sıcaklık, süreklilik, topluluk hislerini ve şu anda içinde bulunduğumuz tecrit ve yalnızlık duygusunu hafifletme arzumuzun barındırdığı tehlikeleri vurgulayarak, güncel sosyal/sağlık ikilemine bir paralellik kuruyor. Sanatçının yedinci kişisel sergisi, adını bezelye ailesinin oldukça zehirli bir üyesi olan Lathyrus bitkisinden alıyor.

Sergi, 12 Eylül Cumartesi günü 12:00 – 18:00 saat aralığında ziyarete açılacak.

.artSümer
Kemankeş Mah. Mumhane cad. No:46-50/1
Karaköy – Beyoglu İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Ana Görsel: Siren’in Ölümü, 2019, tuval üzerine yağlı boya, 130 x 170 cm

Banu Birecikligil Kimdir?

1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Özer Kabaş resim atölyesinden mezun oldu. Yüksek Lisans derecesini Institute for Art In Context, Berlin Sanat Üniversitesi’nde 2003 yılında aldı. “Lathyrus’un Sabahı” yedinci kişisel sergisi olan sanatçının eserleri uluslararası alanda Berlin, Köln, Basel ve Hong Kong’da sergilendi. Sanatçı çalışmalarına Bodrum’da devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu