SANATTAN

ArTTurkey JAPAN 2017 Başvuruları Başladı!

JAPON SANAT MERKEZİ (JSM) tarafından Türk sanatı ve sanatçılarını Japonya’da tanıtmak üzere ilki 3-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenerek Japonya’da şimdiye kadar yapılmış en büyük güncel Türk sanatı sergisi olan ArTTurkey JAPAN sergisinin Japon sanatseverlerden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle bu yıl ikincisi  gerçekleştirilecek. “ArTTurkey JAPAN 2017” (日土展 / NİTTOTEN 7) 26-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında yine dünyanın önde gelen sanat müzelerinden Tokyo-Machida City Museum of Graphic Arts’da yapılacak.

Sergi sırasında ziyaretçilerin oylarıyla seçilecek üç esere “NİTTOTEN ÖDÜLÜ” verilecek. Kazananlar sergiyi takiben kamuoyuna duyurulacak. Tüm katılımcılara “ArtTurkey JAPAN 2017 Katılım Belgesi” verilecek ve eserleriyle birlikte Japonca-Türkçe-İngilizce dillerinde hazırlanan online katalogda yer verilecek.

Sergiye eserleriyle katılmak isteyen sanatçıların başvuru formunu doldurarak, katılım ücreti ve tanıtım bilgileri ile birlikte en geç 23 Haziran 2017 tarihine kadar JAPON SANAT MERKEZİ’ne başvurmaları gerekiyor.

Sanatçıların aşağıdaki “Katılım Şartları“nı okuyarak eserlerinin ebat, malzeme, teknik açılardan katılıma uygun olduğunu kontrol etmeleri ve kabul edilmeleri durumunda takvimde belirtilen son tarihlere kesinlikle uymaları gerekiyor.

Şartname ve Başvuru Formuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

ArtTurkey JAPAN 2017 Sartname 

ArTTurkey JAPAN 2017 Başvuru Formu

–Detaylı bilgi için aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz. Bilgi için [email protected] adresine mail atınız.

http://japonsanat.com/
http://artturkeyjapan.com/

Ana Görsel: Tokyo-Machida Uluslararası Grafik Sanatları Müzesi

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı