ETKİNLİKLERSERGİ

Asmalımescit Art Gallery Renan Ertosun Resim Sergisi

Dışavurumcu araba resimleriyle tanınan sanatçı Renan Ertosun, nilüfer çiçekleri ve girdap resimlerinin bir arada bulunduğu sergisi ile Asmalımescit Art Gallery’de 16 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul’da yaşayan ve daha çok dışavurumcu araba resimleriyle tanınan Renan Ertosun’un bu sergisinde, ağırlıklı olarak nilüfer çiçeklerinin yanı sıra girdap resimleri de yer alıyor.

Ulusal ve uluslararası birçok kişisel sergisinin yanı sıra karma sergilerle, online sergilerde ve etkinliklerde de yer alan Renan Ertosun’un resim tekniği, bu yeni çalışma grubuyla farklı bir boyuta taşındı.

Sanatçı, belleğinde biriktirdiği anıları kompozisyona entegre ederek ve resim düzlemiyle girilen etkileşimde dokunsal bir deneyimle fiziksel hale getirerek izleyiciyi tam anlamıyla içine alan bir renk ve doku düzlemi olarak sunuyor.

Görüntüleri oluşturmak için sanatçı, katmanlar halinde tuval yüzeyi üzerine istiflenen canlı renklerdeki boyaları, dinamik, spontan ve jestüel fırça darbeleri ile sürer, döker, damlatır, aktarır. Kimi zaman üstteki yoğun ve canlı tonlardan oluşan görüntülerin altında, belleğin katmanları gibi daha koyu, daha farklı renklere sahip alttaki başka imgeler yatmaktadır.

Yeni çalışma grubundaki renkçi ve özgür yaklaşımı Renan Ertosun’u yalnızca romantizm geleneği ile değil, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde savaş sonrası dönemin eylem resmi ve soyut ekspresyonizmiyle de ilişkilendiriyor.

Sergi, 16 Haziran – 7 Temmuz 2020 tarihleri arasında Asmalımescit Art Gallery’de Çarşamba – Cuma 12.00-19.00 saatleri arasında, diğer günlerde ise randevu ile ziyaret edilebilecek.

Asmalımescit Art Gallery
Büyükhendek Cad. No4/1 Kuledibi
Beyoğlu – İSTANBUL

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı