ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

BAŞARISI VE ALNI AK KAHRAMAN “KARA FATMA” SAHNEDE!

Tiyatro P.A.S yapımı olan ‘Ben Serisi’nin ilk oyunu “Ben Kara Fatma” Sevtap Çapan’ın oyunculuğuyla hayat buluyor.

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

Kurtuluş Savaşı’nda, verdiği milli mücadeleyle şanlı tarihimizin önemli kahraman kadın askerlerinden biri olan Fatma Seher’in (nam-ı diğer Kara Fatma) hayatından kesitler, Sevtap Çapan’ın oyunculuğuyla sahneden sanatseverlere ulaşacak.

Sevtap Çapan

Kara Fatma ve taburunun; Sakarya, Kocaeli, İznik, Yalova hattında orduya desteğiyle, cephede vermiş olduğu mücadele harap haldeki memleketin tüm kadınlarına moral olmuş ve birçok kadının savaşa katılmasını sağlayan Fatma Seher’in yaşadıklarını Mehmet Dağıstanlı’nın kaleme aldığı oyunun yönetmenliğini Özgür Kaymak üstleniyor. Müziklerde Emrah Can Yaylı imzası bulunuyor.

GEÇMİŞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLAMAZ!

Milli Mücadelemizin başlangıcının 100. yıl olması sebebiyle Tiyatro P.A.S’ın, tarihimizde genel olarak adı geçen ama derinlemesine bilinmeyen kahramanlarımızı biraz daha tanınır ve bilinir hale getirmek; bunun yanı sıra toplumumuzun manevi ve vicdani duygularını biraz daha güçlendirmek amacını, sahnelenen ‘Ben Kara Fatma’ oyununu izlerken, daha da iyi anlıyorsunuz.

Milli mücadele yıllarında yaşanan acı, keder, zulüm ve ödenen bedeller karşılığında kazanılan zaferde, savaş sonrası mücadelesi devam eden, yaşanan zorlukların ve Darülacaze’de geçen zamanların daha çok arttığı dönemi yaşayan Kara Fatma’nın hayatına tanıklık ederken, haklı bir gururun ve başarının bıraktığı ize şahit olacaksınız.

“Ben Kara Fatma”

Tarih: 11 Ocak 2020

Saat: 15.00 ve 20.30

***

Tarih: 19 Ocak 2020

Saat: 15.00

Yer: Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi

NEZİHE MUHİDDİN Sahnesi

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı