KİTAP

Bedri Baykam’dan ‘Sistem Eleştirileri’

Bedri Baykam’ın 29. kitabı olan ‘Sistem Eleştirileri’ Piramid Sanat’ta düzenlenen bir tanıtım gecesi ile okurla buluştu. Piramid Yayıncılık’tan çıkan ‘Sistem Eleştirileri’, Baykam’ın son 20 yıla yayılan eleştirel bakış açısını kapsıyor.

Sistem Eleştirileri, üç ayrı kesim hakkında sanat dünyasının yoğun iç kavgaları ve tartışmalarından renkli bir demeti huzurlarınıza çıkarıyor: Çağdaş sanatçıları yok olmanın eşiğine sorumsuzca taşıyan müzayedecilerin bulandırdığı “piyasa”, siyasal tercihlerin ve arkadaş kliklerinin yönlendirebildiği ve en sert sanatsal ağız dalaşlarının dönebildiği küratoryal dünya ve nihayet sanatçılar katında resmen “yokları” oynayan kararmış bir “devlet-sanatçı ilişkisi”

Bedri Baykam -en yakın dostları da dahil olmak üzere- yaşadıklarını ve düşüncelerini sizlerle tüm çıplaklığıyla paylaşıyor. Özellikle sanat dünyasının bünyesinde neleri sakladığını merak eden genç sanat insanları ve koleksiyonerler için gerçek bir sansürsüz rehber..

Piramid Yayıncılık’tan çıkan Sistem Eleştirileri, tüm kitapçılarda ve KitapDevrimi.com’da… Güzel magazin fotoğraflarının ve kahkahalı açılışların arka yüzlerinde hangi yoğun polemiklerin saklandığını merak ediyorsanız, Sistem Eleştirileri sizin için en doğru kaynak!

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: https://www.kitaptansanattan.com/etkinlikler/piramid-sanat-kitap-tanitimi-bedri-baykam-sistem-elestirileri/

Başa dön tuşu