KİTAP

Bir Marvel Evreni Romanı: Yaşayan Vampir Morbıus – Kan Bağları

Dr. Michael Morbius, hastası olduğu ve nadir görülen ölümcül bir kan hastalığına çare ararken, insan kanına doyumsuz bir arzu duyacak şekilde kendisini lanetler ve yaşayan bir vampire dönüşür. Morbius, laneti ortadan kaldırmaya çalışırken bir yandan da şeytani bir tarikatın yeryüzünü cehenneme çevirmesine engel olmanın bir yolunu bulmak zorunda kalır. Epsilon’dan çıkan Brendan Deneen imzalı Yaşayan Vampir Morbius – Kan Bağları ile tüyler ürperten sürükleyici bir macera Marvel tutkunlarını bekliyor!

Brendan Deneen’in, Marvel’in meşhur anti kahramanlarından Dr. Michael Morbius’un yepyeni bir macerasını kaleme aldığı Yaşayan Vampir Morbius – Kan Bağları, Epsilon logosu ve Kübra Tekneci’nin çevirisiyle Türkiye’deki okurlarla buluşuyor. 

Dr. Michael Morbius, hastası olduğu ve nadir görülen ölümcül bir kan hastalığına çare ararken, insan kanına doyumsuz bir arzu duyacak şekilde kendisini lanetler ve yaşayan bir vampire dönüşür. Korkunç durumunu tedavi etmeye çalışırken, İblis-Ateşi tarikatının liderlerinden Catherine’in kız kardeşi Amanda Saint’le dost olur. Zehirli-Tarlakuşu olarak da bilinen Catherine Saint’in iki amacı vardır: Cehennemin bütün güçlerini yeryüzüne salmak ve Morbius ile Amanda’yı öldürmek.

New York’a kadar tarikatın izini süren Morbius ve Amanda, ne pahasına olursa olsun Zehirli-Tarlakuşu’nu durdurmaya kararlıdırlar. Ancak Morbius kendini, tarikatın yeraltında kurduğu ve canavarları birer piyon olarak kullanan dövüş kulübünde bulduğunda her şey bir ölüm kalım savaşına bağlanacaktır.

Brendan Deneen imzalı Yaşayan Vampir Morbius – Kan Bağları, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

BRENDAN DENEEN HAKKINDA

Brendan Deneen ödüllü roman The Ninth Circle’ın yanı sıra korku romanı The Chrysalis’in yazarıdır. Aynı zamanda, Marvel için hazırladığı resimli kitap serisi İyi Geceler, Groot’u ve yakında yayınlanacak olan DC çizgi romanı Green Arrow: Stranded’ı kaleme almıştır. Çizgi romanları arasında Flash Gordon’un birden fazla sayısı, orijinal bir Island of Misfit Toys kitabı, bir Sevimli Hayalet Casper öyküsü, Phoenix, Solarman (Marvel/Stan Lee serisi için yeni bir öykü) ve orijinal çizgi roman Scatterbrain bulunmaktadır. Kısa hikâyeleri ve makaleleri St. Martin’s Press, Reader’s Digest Books, 13Thirty Press ve Necro Publications tarafından yayımlanmıştır. Brendan aynı zamanda yirmi senedir yayıncılık sektöründe yer almaktadır; Scott Rudin Productions, Miramax, Dimension Films, William Morris ve New York Times’ın çoksatan Walking Dead serisinin yanı sıra çok sayıda romanın editörlüğünü yaptığı Macmillan adına çalışmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu