SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

Bir Tiyatro Şöleni “12. Gece” Tekrar Sahnelerde!

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları yapımı, Shakespeare’in en sevilen komedilerinden biri olan “12. Gece” oyunu 2015-2016 sezonunda seyirci ile buluşmuştu. Oyun ilk yılında büyük beğeni toplamış ve ilk yılında birçok ödüle layık görülmüştü. İki sezon aradan sonra sevilen oyun “12.Gece”, yeniden seyirci ile buluştu. Oyunun ilanı ve programı yayınlamasıyla tüm seanslarda biletler tükendi.

12. Gece, İstanbul Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi ve Ümraniye sahnesinde izleyicilerle buluşuyor. 12.Gece oyunu, başarılı oyuncu kadrosu, konusu ve sahnelenme tekniği ile adeta bir tiyatro şöleni sunuyor seyirciye. Tek perdelik komedi oyunun kadrosunda, Levent Öktem, Bennu Yıldırımlar, Özge özder, Tolga Yeter, Ersin Umulu, Kubilay Penbeklioğlu, Senan Kara Tutumluer, Seda Fettahoğlu gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Oyunun Konusu ve Kadrosu:

Shakespeare’in en sevilen komedilerinden biri olan 12. Gece’de, ikiz kardeşler Viola ve Sebastian, bir gemi kazasından sonra, birbirlerini öldü sanıp ayrı düşerler. Viola, Illyria dükü Orsino’nun hizmetine girebilmek için erkek kılığına girer. Orsino adına güzel Olivia’ya kur yapmakla görevlendirilir. Olivia ise kardeşinin ölümünden sonra yastadır ve ayağına gelen herkesi geri çevirmektedir, ta ki şimdi erkek kılığındaki Viola’ya aşık olana dek. Bu sırada, Olivia’nın dayısı Tobi, tutucu hizmetkar Malvolio’ya şamatalı bir oyun oynarak, bu cümbüşlü kimlik yanılması ve karşılıksız aşk hikayesini iyice kızıştırır.
Bennu Yıldırımlar , Doğan Şirin , Emrah Özertem , Ersin Umulu , Gözde İpek Köse , Haluk Levend Öktem , İsmet Şahin , Kamer Karabektaş , Kubilay Penbeklioğlu , Neşe Ceren Aktay , Nilay Bağ , Özge Özder , Seda Fettahoğlu , Senan Kara Tutumluer , Tolga Yeter

Yazan: William Shakespeare, Çeviren: Zeynep Avcı, Yöneten: Serdar Biliş, Müzik: Çiğdem Erken,

Sahne Ve Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş, Işık Ve Video Tasarımı: Cem Yılmazer,

Hareket Yönetimi: Candaş Baş, Efekt Tasarım: Gökçe Selim / Serkan Yavşan, Ses Çalıştırıcı: Susan Maın,

Yönetmen Yardımcıları: Berk Samur, Doğan Şirin, Dolunay Pircioğlu

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı